کلیدسرا، مجله تخصصی آموزش ساخت ریموت، سوئیچ اتومبیل و حفظ امنیت منزل شما

وقتی کلید پشت در میماند

کلیدسرا - مجله آموزشی وسایل امنیتی منزل شما > بلاگ کلیدسرا > وقتی کلید پشت در میماند

وقتی کلید پشت در میماند

احتمالاً‌ برای شما هم اتفاق افتاده باشد که کلید خود را پشت درب منزل و یا دفتر کار خود جا فراموش کنید. وقتی کلید پشت در میماند ، باید به دنبال راه حل مناسب گشت. از همین رو در ادامه‌ی این مطلب ۲ روش کاربردی و جالب به همراه ویدئو آموزش قرار داده شده که می‌تواند به کمک هر فردی بیاید. با ما همراه باشید.

مقاله مرتبط (کلیک کنید) :  چگونه کلید شکسته را از قفل دربیاوریم ؟

وقتی کلید پشت در میماند ، با کارت بانکی درب را باز کنید

 اگر پشت در بسته مانده‌اید، آسان‌ترین راهی که می توانید به کمک آن درب را باز کنید، استفاده از کارت بانکی است. دلیل استفاده از کارت بانکی، مقاوم و محکم بودن آن است. بنابراین وقتی کلید پشت در میماند، ما می‌توانیم از هر کارت دیگری که محکم باشد، استفاده کنیم.

در قدم اول، کارت بانکی را محکم در دست خود نگه دارید و سعی کنید گوشه‌ی آن را بین درب و چهارچوب (کمی بالاتر از قفل درب) وارد کنید.
قدم دوم این است که مدام آن را به سمت بالا و پایین حرکت دهید تا کارت داخل درب و چهارچوب قرار بگیرد. در مدت زمان بسیار کوتاهی، درب ساختمان باز خواهد شد.
نکته ۱: با توجه به ساختاری که زبانه‌ی قفل دارد، اگر بیرون درب ساختمان باشید، می‌توانید از این روش استفاده کنید.
نکته ۲: قفل‌های جدیدی که بر روی درب‌های ساختمان نصب می‌شوند، تقلریباً ساختار متفاوتی با قفل‌های قدیمی دارند. اگر در گذشته کلید بر روی قفل در جا میماند، افراد کلیدی را وارد قفل می‌کردند. سپس با کمی تقلا و اعمال زور، کلیدی که پشت درب جا مانده بود را آهسته به سمت بیرون حل می‌دادند و سپس درب را باز می‌کردند.

اخطار: هم اکنون این شیوه برای درب‌های ساختمان به ویژه درب‌های ورودی منازل، امکان‌پذیر نیست زیرا ساختار قفل‌های جدید عوض شده است. بهتر است با انجام چنین کاری، زمان خود را از دست ندهید.چگونه از بروز مجدد این مشکل جلوگیری کنیم؟

اگر از قفل و دستگیره هوشمند استفاده کنید، دیگر دچار این مشکل نخواهید شد و هیچ‌وقت پشت در نمی‌مانید.

در لینک زیر می‌توانید با انواع قفل و دستگیره هوشمند در سایت دیجیکالا آشنا شوید. روی لینک زیر کلیک کنید:

وقتی کلید پشت در میماند ، با دو سنجاق درب را باز کنید

 

ترفند دیگری که برای باز کردن درب مورد استفاده قرار می‌گیرد، روش سنجاق قفلی است. در این روش از ۲ عدد سنجاق مو، سنجاق قفلی یا گیره فلزی دفتر استفاده می‌شود. البته می‌توان از هر شیء بلند و باریکی که دم دست یافت می‌شود، استفاده کرد. یکی از این سنجاق‌ها برای جابجا کردن مغزی قفل و دیگری برای باز کردن پین‌های قفل مورد استفاده قرار می‌گیرد.مراحل انجام کار:

  1. یکی از سنجاق‌ها را ۴۵ درجه و به شکل L لاتین خم کنید و دیگری را ابتدا از وسط باز کنید و سپس قسمت انتهایی آن را، حدود ۱۲۰ درجه باز کنید.
  2. سنجاق L شکل را در قسمت پایینی مغزی وارد کنید. هدف ما قرار گرفتن سنجاق L شکل در داخل شیار پایین می‌باشد. پس از وارد کردن سنجاق در شیار پایین مغزی، کمی آن را به سمت چپ و راست تکان دهید. هرگاه با تکان دادن سنجاق،‌ مغزی قفل تکان بخورد، به این معنیست که سنجاق در شیار قرار گرفته و این مرحله را به درستی انجام داده‌اید.
  3. برای باز کردن پین‌های قفل، از سنجاق دوم استفاده کنید. همزمان که سنجاق L شکل داخل مغزی قفل قرار گرفته، دومین سنجاق را هم وارد مغزی قفل کنید. سپس با حرکت بالا و پایین (همانطور که در ویدئو مشاهده می‌کنید)، سعی کنید تا پین‌ها را باز کنید. هر بار صدای تیک مانندی بشنوید، یکی از پین‌ها باز شده است. در این مرحله امکان دارد پین‌ها به ترتیب باز نشوند. به همین دلیل سنجاق دوم را به صورت مداوم جابجا کنید و سعی نکنید پین‌ها به ترتیب باز شوند.
  4. بعد از اینکه همه‌ی پین‌های قفل را باز کردید، سنجاق L شکلی که در پایین مغزی قفل قرار داده بودید را به سمت چپ و راست حرکت دهید تا قفل درب باز شود.

نکته: اگر برای باز کردن درب، از سنجاق سر بانوان استفاده می کنید، بخش گرد پلاستیکی که در انتهای سنجاق است را جدا کنید. وقتی کلید پشت در میماند، این شیوه بهترین راه حل پیش رو محسوب می‌شود.چگونه دیگر پشت در نمانیم؟

همانطور که گفتیم اگر از قفل و دستگیره هوشمند استفاده کنید، دیگر دچار این مشکل نخواهید شد و هیچ‌وقت پشت در نمی‌مانید.

در لینک زیر می‌توانید با انواع قفل و دستگیره هوشمند در سایت دیجیکالا آشنا شوید. روی لینک زیر کلیک کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *