کلیدسرا، مجله تخصصی آموزش ساخت ریموت، سوئیچ اتومبیل و حفظ امنیت منزل شما

عیب یابی ریموت ماشین

کلیدسرا - مجله آموزشی وسایل امنیتی منزل شما > ریموت ماشین > عیب یابی ریموت ماشین

عیب یابی ریموت ماشین

در صورتیکه به دریافت آموزش ریموت ماشین مانند عیب یابی ریموت ماشین نیاز دارید، خود را بردارید و با کلیدسرا تماس بگیرد. آموزش های ما و در تمام روزهای هفته می باشد. بنابراین برای عیب یابی ریموت ماشین ، نگران باشید و سریعاً روی لینک مربوطه کلیک فرمائید.. کافیست مشکل بوجود آمده را با همکاران ما در مجموعه کلیدسرا مطرح کنید تا در کمترین زمان ممکن و با قیمت منصفانه مشکلتان برطرف شود.

آموزش های ما: آموزش ریموت انواع خودرو – تعویض، تعمیر و یا کپی انواع ریموت خودرو در تهران

ادامه مطلب: ۶ روش عیب یابی ریموت ماشین + روش‌های مراقبت از ریموت

 

 

 


۶ روش عیب یابی ریموت ماشین


 

۱. قفل خودرو آسیب دیده است

برای عیب یابی ریموت ماشین می‌بایست به خاطر داشته باشید که همیشه مشکل از خود ریموت نیست. اگر برای باز کردن درب خودرو از سوئیچ استفاده می‌کنید، ممکن است مشکل از قفل خودرو باشد. بنابراین اگر با کمک سوئیچ سعی کردید قفل خودرو را باز کنید اما موفق نشدید، احتمال دارد مشکل از قفل خودرو باشد. اصلی‌ترین دلایل خرابی قفل نیز استفاده طولانی مدت از قفل خودرو و فرسایش قطعات داخلی آن است. ضمن اینکه ممکن است بر اثر شرایط محیطی مانند گرد و غبار و یا آلودگی محیطی، قفل ماشین دچار مشکل شود.

 

۲. سوئیچ خودرو آسیب دیده است

در اکثر موارد، پس از عیب یابی ریموت ماشین متوجه می‌شویم که اصلی کار نکردن سوئیچ، آسیب دیدن خود سوئیچ خودرو است. هر بار که صحبت از سوئیچ آسیب دیده به میان می‌آید، اغلب افراد یک سوئیچ شکسته و کهنه را تصور می‌کنند. اما چنین تصویری از سوئیچ آسیب دیده، کاملاً اشتباه است. با توجه به مکانیزم عملکرد سوئیچ، بر روی سوئیچ خودرو شیارهای کوچکی وجود دارد که قفل خودرو را باز می‌کنند و یا موتور ماشین را روشن می‌کنند. بنابراین هر گونه فرسایش سوئیچ و یا آسیب شیارهای روی سوئیچ، یکی از اصلی‌ترین دلایل خرابی و عمل نکردن سوئیچ می‌باشد. در چنین وضعیتی بهتر است هر چه زودتر برای ساخت سوئیچ جدید، از کلید ساز کمک بگیرید.

 

۳. سیلندر احتراق دچار نقص است

سوئیچ خودرو علاوه بر اینکه با درب ماشین در ارتباط است، با سیستم احتراق ماشین Ignition نیز در مرتبط است. اگر نتوانید توسط سوئیچ، خودرو را روشن کنید، الزاماً بدین معنا نیست که سوئیچ خراب است. گاهی چنین مشکلاتی،‌ خبر از یک دردسر بزرگ مثل نقص سیلندر احتراق را می‌دهند. به همین دلیل بهتر است که هر چه زودتر از یک تعمیرکار حرفه‌ای کمک بگیرید.

 

۴. شارژ و یا باطری ریموت تمام شده است

سوئیچ و ریموت خودرو با کمک باطری‌های کوچکی که داخل آن تعبیه شده، کار می‌کنند. طبیعتاً‌ بعد از چند ماه باطری ریموت تمام می‌شود و نیاز به شارژ مجدد و یا تعویض باطری دارد . اگر دفعات آخری که از ریموت استفاده می‌کردید، برد آن کم شده بود، می‌تواند نشانه کم شدن باطری و در نهایت تمام شدن باطری باشد.

 

۵. سوئیچ یا ریموت خودرو آسیب داخلی دیده است

برای انواع ماشین‌ها، ریموت‌های مختلفی وجود دارد که هر یک دارای ویژگی‌های متفاوتی هستند. گاهی ممکن است بر اثر ضربه و یا به هر دلیل دیگری مانند پوسیدگی سیم‌های داخلی آن بر اثر تماس با آب، قطعات داخلی ریموت آسیب دیده باشند.

 

۶. ریموت کپی و یا یدک، کد دهی نشده است

فرقی ندارد که خودروتان بسیار مدرن است و یا مدل آن معمولی است. تمامی ریموت‌های خودرو می‌بایست با دستگاه رسیوری که در داخل خودرو تعبیه شده، ست شوند. البته بین ریموت‌های قدیمی و ریموت‌های جدید چند تفاوت عمده وجود دارد. به طور مثال در ساختار ریموت‌های جدید، از برای کد دهی و ست کردن ریموت تکنولوژی پیشرفته‌تری بکار رفته که در صورت نیاز به  تعمیر، به دستگاه‌های مخصوص تعمیرکاران نیاز است.

 


بهترین راه حل پس از عیب یابی ریموت ماشین


 

واقعیت امر اینه که بهترین راه حل پس از عیب یابی ریموت ماشین ،‌ تماس با تعمیرکار حرفه‌ای است. البته ممکن است برای شما نیز این سؤال پیش بیاد که چرا خودمان نباید اقدام به تعمیر کنیم؟

به دلایل زیر،‌ افراد عادی نباید ریموت خودرو را دستکاری کنند:

  • متخصص ریموت خودرو، از ابزارهای خاصی برای تعمیر استفاده می‌کند که در دسترس افراد عادی نیست
  • از سیستم‌های پیچیده ضدسرقت در ریموت خودرو بکار رفته که امکان دارد با دستکاری ریموت، امنیت ماشین به خطر بیافتد
  • عدم استفاده از ابزارهای خاص تعمیرکاران، می‌تواند به ریموت ماشین آسیب فیزیکی وارد کند
  • برای آموزش هاییمانند کددهی به ریموت و یا کپی آن، به دستگاه‌های مخصوص تعمیرکاران نیاز است
  • قیمت ریموت ماشین‌های لوکس، یک تا چند میلیون تومان است و با کوچکترین دستکاری،‌ امکان دارد آسیب ببیند
  • خرید ریموت تقلبی و بی کیفیت نیز یکی از دغدغه‌های تماس با تعمیرکار نامعتبر است

 

.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *