کلیدسرا، مجله تخصصی آموزش ساخت ریموت، سوئیچ اتومبیل و حفظ امنیت منزل شما

علت کارنکردن ریموت

کلیدسرا - مجله آموزشی وسایل امنیتی منزل شما > ریموت ماشین > علت کارنکردن ریموت

علت کارنکردن ریموت

در صورتیکه به علت کارنکردن ریموت ، به دریافت آموزش ریموت ماشین مانند باز کردن درب خودرو، کپی از ریموت و یا تعمیر آن نیاز دارید، کافیست را بردارید و با کلیدسرا تماس بگیرد. آموزش های ما در مجموعه کلیدسرا و در تمام روزهای هفته (حتی ایام تعطیلات) می‌باشد. بنابراین به علت کارنکردن ریموت ، استرس نداشته باشید و فقط روی لینک مربوطه کلیک فرمائید.. سپس مشکل بوجود آمده را با همکاران ما در مجموعه کلیدسرا مطرح کنید تا در کمترین زمان ممکن مشکلتان برطرف شود.

آموزش های ما: آموزش ریموت انواع خودرو – تعویض، تعمیر و یا کپی از انواع ریموت خودرو در تهران

ادامه مطلب: ۷ علت کارنکردن ریموت ماشین چیست و پس از عیب یابی باید چکار کرد؟

 

بهترین راه حل برای زمانی که علت کارنکردن ریموت ماشین را نمی‌دانیم:

واقعیت امر اینه که بهترین راه حل برای زمانی که علت کارنکردن ریموت را نمی‌دانیم ،‌ تماس با تعمیرکار حرفه‌ای و مورد اعتماد هست. البته حتی اگر علت کارنکردن ریموت را نیز پیدا کردیم، می‌بایست با تعمیرکار و یا کلیدساز تماس بگیریم. احتمالاً برای شما نیز این سؤال پیش بیاد که چرا خودمان نباید اقدام به تعمیر کنیم؟

به دلایل زیر افراد عادی نباید ریموت خودرو را دستکاری کنند:

  • در ساختار ریموت تکنولوژی‌های پیچیده ضدسرقت بکار رفته  که امکان دارد با هر گونه دستکاری ریموت، امنیت ماشین به خطر بیافتد
  • قیمت ریموت برخی از ماشین‌های لوکس، یک تا چند میلیون تومان است که بسیار حساس هستند و با کوچکترین دستکاری،‌ امکان دارد آسیب ببیند
  • تعمیرکار ریموت از ابزارهای خاصی برای تعمیر استفاده می‌کند که در دسترس افراد عادی نیست
  • به دلیل عدم استفاده از ابزارهای خاص تعمیرکاران، احتمال دارد آسیب فیزیکی به ریموت وارد کنید
  • برای کد دهی به ریموت، به دستگاه‌های مخصوص و گران قیمت تعمیرکاران نیاز است
  •  ریموت تقلبی و یا بی‌کیفیت نیز یکی از دغدغه‌های تماس با تعمیرکار نامعتبر است

 

برای حل سریع مشکل، انواع ریموت ماشین را بشناسید:

در بین اکثر مردم تصور غلطی وجود دارد که فکر می‌کنند ریموت تمام ماشین‌ها شبیه به هم هستند. برخلاف شباهت ظاهری اکثر ریموت‌ها، هیچ دو ریموتی یکسان نیست. مهمترین دلیل آن نیز کددهی مخصوص ریموت‌ هر ماشین است که آن را منحصربفرد می‌کند. همچنین نوع سیستم امنیتی که در انواع ریموت بکار می‌رود، متفاوت است. با توجه به دلایلی که ذکر شد، ریموت هیچ دو ماشینی شبیه به هم نیست. بنابراین اگر به علت کارنکردن ریموت بخواهیم ریموت جدید تهیه کنیم، نمی‌توانیم با ذکر مدل ماشین و یا ریموت، یک ریموت جدید خریداری کنیم و با کمک آن از درب ماشین را باز و بسته کنیم. آیا می‌دانستید بیشتر ماشین‌های امروزی مجهز به ریموت‌های ترانسپوندر هستند. این ریموت‌ها جدیدترین سیستم ضد سرقت خودرو می‌باشند.

ریموت‌های مجهز به تراشه ترانسپوندر: در قسمت بالایی ریموت‌های جدید، یک تراشه ترانسپوندر بکار رفته که با پوشش پلاستیکی از آن محافظت می‌شود. ریموت‌های ترانسپوندر یک فرستنده بر روی ریموت و یک گیرنده در داخل خودرو دارند که در صورت برقراری ارتباط می‌توان از آن استفاده کرد.

۷ علت کارنکردن ریموت خودرو

 

۱. سوئیچ صدمه دیده:

یکی از ۷ علت کارنکردن ریموت خودرو، آسیب دیدن خود سوئیچ ماشین است. هنگامی که نام سوئیچ آسیب دیده به میان می‌آید، بیشتر افراد یک سوئیچ شکسته را تصور می‌کنند. در واقع این تصویر از سوئیچ آسیب دیده اشتباه است. با توجه به مکانیزم عملکرد سوئیچ، شیارهای کوچک روی آن قفل خودرو را باز می‌کنند و یا موتور ماشین را روشن می‌کنند. بنابراین کوچکترین فرسایش و یا آسیب شیارهای روی سوئیچ، می‌تواند علت کارنکردن ریموت باشد. در چنین شرایطی بهتر است برای ساخت سوئیچ جدید، هر چه زودتر از کلید ساز کمک بگیرید.

 

۲. قفل ماشین آسیب دیده:

اگر برای باز کردن درب ماشین از سوئیچ استفاده می‌کنید و اخیراً در باز و بسته کردن درب دچار مشکل شده‌اید، ممکن است خود قفل خراب شده باشد. بنابراین اگر سعی کردید به وسیله سوئیچ، قفل ماشین را باز کنید اما موفق نشدید، احتمال دارد خود قفل خراب شده باشد. اصلی‌ترین دلایل خرابی قفل، استفاده طولانی مدت از قفل و یا فرسایش قطعات داخلی آن است. البته گاهی ممکن است بر اثر شرایط محیطی نظیر گرد و غبار و یا آلودگی‌های محیطی، قفل ماشین دچار مشکل شود.

 

۳. نقص در سیلندر احتراق:

سوئیچ ماشین علاوه بر باز و بسته کردن درب ماشین، با سیستم احتراق ماشین Ignition نیز در ارتباط است. هرگاه با کمک سوئیچ نتوانستید ماشین را روشن کنید، الزاماً بدین معنا نیست که سوئیچ مشکل دارد. گاهی چنین مشکلی،‌ علامت یک دردسر بزرگ مثل نقص سیلندر احتراق است. بنابراین بهتر است هر چه زودتر با یک تعمیرکار حرفه‌ای .

 

۴. باطری ریموت تمام شده:

ریموت خودرو با کمک باطری‌های مخصوصی که در آن تعبیه شده، کار می‌کنند. طبیعتاً‌ بعد از چند ماه باطری ریموت تمام می‌شود . بنابراین اگر کوچکترین نشانه‌ای از ضعیف شدن ریموت را مشاهده کردید، قبل از اتمام باطری، برای ریموت باطری جدید تهیه کنید.

 

۵. آسیب داخلی ریموت ماشین:

همانطور که در متن بالا اشاره شد، ریموت‌های مختلفی برای انواع ماشین وجود دارد. هر یک از این ریموت‌ها دارای ویژگی‌های متنوع هستند. گاهی ممکن است بر اثر ضربه و یا به هر دلیل دیگری مانند پوسیدگی سیم‌های آن و یا تماس با آب، قطعات داخلی ریموت آسیب دیده باشد.

 

۶. کلید کد دهی نشد:

فرقی نمی‌کند ماشینتان مدرن است و یا مدل معمولی دارد. در هر صورت ریموت ماشین شما می‌بایست با رسیوری که در داخل خودرو تعبیه شده، ست شود. البته چند تفاوت عمده بین ریموت‌های جدید و ریموت‌های قدیمی وجود دارد. به طور مثال  در ریموت‌های جدید، از تکنولوژی پیشرفته‌تری برای ست کردن ریموت استفاده شده است. به همین دلیل برای تعمیر به تخصص و همچنین دستگاه‌های مخصوص تعمیرکاران نیاز می‌باشد.

 

۷. کپی ریموت ماشین، ست نشده:

اگر به علت کارنکردن ریموت و یا گم شدن ریموت قصد استفاده از زاپاس و یا کپی ریموت ماشین خود را دارید اما متوجه شدید که ریموت یدک یا ریموت جدید کار نمی‌کند، امکان دارد ریموت خودرو شما ست نشده باشد. در این صورت حتماً به حضور تعمیرکار ماهر و یا کلیدساز نیاز دارید.

 

پس از یافتن علت کارنکردن ریموت چکار کنیم؟

یافتن علت کارنکردن ریموت اولین گام‌ است. بعد از اینکه دلیل کار نکردن ریموت ماشین خود را شناسایی کردید، می‌بایست راه کار مناسب را برای آن پیدا کنید. با توجه به نکاتی که در بالا ذکر شد، کافیست خود را بردارید و با مجموعه کلیدسرا . مجموعه کلیدسرا در اسرع وقت و با قیمت منصفانه به شما کمک می‌کند علت کارنکردن ریموت  را پیدا کرده و مشکل خود را برطرف کنید.

 

.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *