کلیدسرا، مجله تخصصی آموزش ساخت ریموت، سوئیچ اتومبیل و حفظ امنیت منزل شما

طریقه بازکردن انواع قفل

کلیدسرا - مجله آموزشی وسایل امنیتی منزل شما > بلاگ کلیدسرا > طریقه بازکردن انواع قفل

طریقه بازکردن انواع قفل

در این مطلب به طور مفصل طریقه بازکردن انواع قفل را آموزش داده ایم. شما می توانید از طریق ویدئوهای درج شده، مراحل لازم برای باز کردن قفل در و همچنین طریقه بازکردن انواع قفل را یاد بگیرید. با ما همراه باشید و دیگر نگران طریقه بازکردن انواع قفل نباشید.

آموزش کلید سرا : تعمیر و تعویض قطعات انواع درب‌های ساده و اتوماتیک

مقاله مرتبط (کلیک کنید) :  چگونه کلید شکسته را از قفل دربیاوریم ؟

 

  اینجا کلیک کنید.

 

روش اول طریقه بازکردن انواع قفل : استفاده از کارت بانکی

 

نکته اول: قبل از اینکه بخواهید توسط شیوه هایی که در این مطلب آموزش داده شده است، قفل درب را باز کنید، ابتدا می بایست وضعیت خود را توصیف کنید. آیا کلید داخل قفل شکسته است؟ و یا قفل درب خراب شده است و با کمک کلید نمی توانید درب را باز کنید؟ همچنین امکان دارد کلید درب را فراموش کرده و پشت درب مانده باشید. سوالات بالا به این دلیل است که تعریف مسیله در پیدا کردن هر چه سریعتر راه حل به شما کمک می کند.
نکته دوم: چه ابزارها و وسایلی در اطرافتان یافت می شود که با کمک آنها بتوانید قفل درب را باز کنید؟
نام چند وسیله که می تواند به کمک شما بیاید،عبارتند از:
دم باریک – پیچ گوشتی – موچین زنانه – گیره فلزی کاغذ – سنجاق سر – سنجاق قفلی- کارت بانکی – روان کننده

حالت اول: حالت اول به شرایطی گفته می شود که درب بسته شده اما قفل نشده است. در این طریقه بازکردن انواع قفل ، می‌توان این کار را تنها در چند دقیقه و با کمک یک کارت بانکی انجام داد. دلیل استفاده از کارت بانکی ، محکم و در دسترس بودن آن است. بنابراین می توانید از هر کارت محکم دیگری نیز استفاده کنید

ابتدا کارت بانکی را محکم در دست خود نگه دارید و سپس سعی کنید بخشی از کارت را بین درب و چهارچوب (کمی بالاتر از قفل درب) وارد کنید. نگران نباشید و در این مرحله کارت را کمی محکم فشار دهید. همزمان که کارت را وارد درب و چهارچوب می‌کنید، آن را به سمت بالا و پایین نیز حرکت دهید. این کار را تا زمانیکه کارت بیشتر به داحل برود و به راحتی حرکت کند، ادامه دهید. تنها پس از چند دقیقه که این کار را انجام دهید، درب ساختمان باز خواهد شد.
نکته: با توجه به فرم زبانه‌ی قفل و چهارچوب درب، این طریقه بازکردن انواع قفل زمانی کاربرد دارد که سمت بیرون درب باشید.

 

روش دوم طریقه بازکردن انواع قفل : استفاده از سنجاق مو

در حالت دوم، درب مورد نظر قفل شده است. برای این حالت روش باز کردن درب با سنجاق و یا گیره فلزی کاغذ، بهترین راه حل پیش رو است. در این شیوه به دو عدد سنجاق مو و یا هر وسیله‌ی دیگری که مانند سنجاق مو بلند و باریک باشد، نیاز است. یکی از سنجاق‌ها برای جابجا کردن مغزی و دیگری برای باز کردن پین‌های قفل مورد استفاده قرار می گیرد.

در مطلب زیر می توانید طریقه بازکردن انواع قفل به همراه ویدیو را مشاهده کنید (کلیک کنید):

آموزش باز کردن قفل درب با سنجاق

 

دو شیوه در آوردن کلید شکسته درون قفل

 

کلید چقدر عمیق شکسته است؟ این سوال اولین نکته ایست که باید به آن توجه کنیم. زیرا تمامی راه حل هایی که برای کلید شکسته پیشنهاد می شود، تنها زمانی کاربرد دارند که کلید خیلی عمیق در داخل قفل نشکسته باشد. (اگر کلید خیلی عمیق در داخل قفل شکسته باشد، بهترین راه حل کمک گرفتن از کلید ساز می باشد. در همین راستا کلیدسرا می تواند به سرعت به کمک شما بیاید.)

  • همانطور که در ویدیو بالا مشاهده کردید، راه حل اول استفاده از چسب قطره ای و یا چسب یک-دو-سه است. کافیست آن قسمتی از کلید که بیرون مانده است را به چسب فوری آغشته کنید. سپس آن را با دقت به قسمت دیگر کلید که در داخل قفل گیر کرده، بچسبانید. با وجود اینکه درآوردن کلید شکسته از داخل قفل بسیار مهم است، اما نباید به هر قیمتی به آن آسیب برسانیم. فراموش نکنید که اگر با بی دقتی و با عجله این کار را انجام دهید، احتمال زیادی وجود دارد که چسب به قسمتهای دیگر مغزی کلید بچسب و دیگر نتوانیم حتی با کمک کلیدساز، قفل شکسته را خارج کنیم.
  • روش دومی که برای درآوردن کلید شکسته مورد استفاده قرار می گیرد، استفاده از انبر دم باریک و یا موچین زنانه است. روش دوم نیز زمانی موفقیت آمیز است که بخشی از کلید شکسته خارج از قفل باشد تا بتوانید با کمک ابزارهایی که گفته شد، گوشه ای از کلید شکسته شده را بگیرید و به آرامی آن را از قفل خارج کنید.

اخطار: ترفندهایی که در این متن می خوانید، ممکن است جالب به نظر برسند و شما بخواهید که خودتان آن ها را امتحان کنید، اما نباید فراموش نکنید در صورتیکه به کار مسلط نباشید، امکان دارد مشکل بوجود آمده را دوچندان کنید. بنابراین فراموش نکیند که مجموعه کلیدسرا همیشه همراه شماست تا در صورت تمایل به شما خدمت رسانی کند. کافیست با یک تماس ساده با کلیدسرا، مشکل خود را سریعاً حل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *