کلیدسرا، مجله تخصصی آموزش ساخت ریموت، سوئیچ اتومبیل و حفظ امنیت منزل شما

روش باز کردن قفل بدون کلید

کلیدسرا - مجله آموزشی وسایل امنیتی منزل شما > بلاگ کلیدسرا > روش باز کردن قفل بدون کلید

روش باز کردن قفل بدون کلید

در این مطلب به طور مفصل روش باز کردن قفل بدون کلید آموزش داده شده است. همچنین ویدئوهایی در این پست قرار داده شده، که می‌توانید از طریق آن، مراحل انجام کار را به صورت عملی تماشا کنید و از دغدغه‌ی روش باز کردن قفل بدون کلید برای همیشه خلاص شوید.

آموزش کلید سرا : تعمیر و تعویض قطعات انواع درب‌های ساده و اتوماتیک

مقاله مرتبط (کلیک کنید) : چگونه کلید شکسته را از قفل دربیاوریم ؟

 

  اینجا کلیک کنید.

 

۲ روش باز کردن قفل بدون کلید در مواقعی که پشت درب مانده‌ است +‌ ویدئو


نکته مهم:
 دومین مسئله‌ی بسیار مهم، وسایل و ابزارهایی هستند که در اطرافتان یافت می‌شوند. نام برخی از وسایلی که می‌تواند برای این دو روش باز کردن قفل بدون کلید به کمک شما بیایند، عبارتند از:
پیج گوشتی – دم باریک – روان کننده – کارت بانکی – سنجاق موی زنانه – سنجاق قفلی – گیره فلزی کاغذ – موچین زنانه

 

حالت اول: درب بسته شده،‌اما قفل نشده است

اولین روش باز کردن قفل بدون کلید ، استفاده از کارت بانکی است. اگر درب مورد نظرتان بسته شده اما قفل نشده است، شما می‌توانید از این روش استفاده کنید. البته دلیل اینکه به استفاده از کارت بانکی تاکید می‌شود، محکم بودن و در دسترس بودن آن است. بنابراین شما می‌توانید از هر کارت محکم دیگری که در دسترس دارید و از هر شیء مشابه دیگری استفاده کنید.

ابتدا سعی کنید کارت بانکی را بین درب و چهارچوب (کمی بالاتر از قفل درب) وارد کنید. نباید از محکم فشار دادن کارت بترسید زیرا احتمالاً در این مرحله کارت به راحتی وارد چهارچوب نشود. همزمان که کارت را وارد درب و چهارچوب می‌کنید، به صورت مداوم آن را به سمت بالا و پایین تکان دهید. انجام این کار را تا زمانی‌که کارت به راحتی حرکت کند و بیشتر داخل برود  ادامه دهید. با توجه به ساختاری که زبانه‌ی قفل درب دارد، تنها پس از چند دقیقه درب ساختمان باز خواهد شد. البته نباید فراموش کنید که دررصورتی می‌توان از این روش باز کردن قفل بدون کلید استفاده کرد که در قسمت بیرونی درب مورد نظر قرار داشته باشید.

حالت دوم: درب قفل شده است اما کلید ندارید

در شرایطی که درب قفل شده است، از کدام روش باز کردن قفل بدون کلید می‌توان استفاده کرد؟ در چنین شرایطی روش سنجاق قفلی پیشنهاد می‌شود. شما می‌توانید با کمک دو عدد سنجاق قفلی و یا گیره فلزی، قفل درب مورد نظرتان را باز کنید. البته می‌توانید از هر وسیله‌ی دیگری که مانند سنجاق مو بلند و باریک باشد نیز استفاده کنید. دراین روش، یکی از سنجاق‌ها برای جابجا کردن مغزی قفل و دیگری برای باز کردن پین‌های قفل مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در صورت تمایل به آموزش این شیوه، مطلب روبرو را مطالعه بفرمایید (کلیک کنید): آموزش باز کردن قفل درب با سنجاق +‌ ویدئو

 

۲ روش باز کردن قفل بدون کلید در مواقعی که کلید شکسته است + ویدئو

 

شکستن کلید در داخل قفل درب، دردسر پیش‌بینی نشده‌ای است که می‌تواند برای هر کدام از ما پیش بیاید. چنانچه شما نیز در این شرایط دشوار قرار گرفتید، از شما دعوت می‌کنیم، ویدئوی زیر را تماشا کنید. این ویدئو می‌تواند به ما کمک کند که از پس مشکل پیش آمده برآیید.

اول از همه دقت کنید که کلید چقدر عمیق داخل قفل شکسته است؟ این دو روش باز کردن قفل بدون کلید که در ویدئو بالا آموزش داده شده است، زمانی کاربرد دارند که کلید بسیار عمیق در داخل قفل نشکسته باشد. بنابراین قبل از اجرایی کردن این دو روش، ابتدا نگاهی به کلید شکسته و قفل درب بیاندازید.

  • همانطور که در ویدیو نمایش داده می شود، استفاده از چسب یک-دو-سه یا همان چسب قطره‌ای اولین راه حل پیشنهادی می‌باشد. قسمتی از کلید که بیرون از قفل مانده است را به چسب فوری آغشته کنید. سپس آن را با دقت به قسمت دیگر کلید که در داخل قفل گیر کرده است بچسبانید. مجدداً تاکید می‌شود اگر کلید خیلی عمیق در داخل قفل شکسته باشد، از این روش استفاده نکنید. زیرا در شرایطی که کلید خیلی عمیق در داخل قفل شکسته باشد، ممکن است چسب به قسمتهای دیگر مغزی کلید بچسبد و دیگر نتوانیم بدون کمک قفل ساز، کلید شکسته شده را خارج کنیم.
  • روش دوم، استفاده از موچین زنانه و یا انبر دم باریک است. این روش زمانی موفقیت آمیز است که بخشی از کلید شکسته شده خارج از قفل در باشد تا بتوان گوشه‌ای از کلید شکسته شده را توسط انبر و یا موچین گرفته و به آرامی آن را از قفل خارج کرد.

اخطار: این چند روش باز کردن قفل بدون کلید ، ممکن است جالب به نظر برسند، اما نباید فراموش کنید که اگر به کار مسلط نیستید و یا قبلاً آن را انجام نداده‌اید، ممکن است مشکل به قفل درب آسیب جدی وارد کنید و پیش آمده را دو برابر کنیم. در چنین شرایطی یکی از بهترین راه‌ حل‌های پیش رو، تماس با مجموعه کلیدسراست. پس از تماس با کلیدسرا، نزدیک‌ترین کلیدساز خدمتتان معرفی می‌شود تا به سرعت در محل ساختمان مورد نظر شما حاضر شود تا مشکلتان را برطرف کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *