کلیدسرا، مجله تخصصی آموزش ساخت ریموت، سوئیچ اتومبیل و حفظ امنیت منزل شما

درآوردن کلید شکسته

کلیدسرا - مجله آموزشی وسایل امنیتی منزل شما > بلاگ کلیدسرا > درآوردن کلید شکسته

درآوردن کلید شکسته در ابتدا ممکن است غیر ممکن و یا سخت به نظر برسد. به ویژه اینکه چنین شرایطی بسیار دشوار است و می‌تواند باعث سردرگمی ما بشود و یا اینکه ما را کمی عصبانی کند. اما واقعیت این است با چند ترفند ساده درآوردن کلید شکسته ممکن می‌شود. در ادامه‌ی ویدئویی برای درآوردن کلید شکسته قرار داده شده که دو ترفند جالب و کاربردی را نشان می دهد. پس با ما همراه باشید.

آموزش کلید سرا : تعمیر و تعویض قطعات انواع درب‌های ساده و اتوماتیک

مقاله مرتبط (کلیک کنید) : چگونه با کمک دو عدد سنجاق، قفل درب را باز کنیم؟

 

  اینجا کلیک کنید.

 

دو ترفند جالب درآوردن کلید شکسته + ویدئو

 

نکته مهم اول : کلید چقدر عمیق شکسته شده است؟ قبل از هر اقدامی، ابتدا می‌بایست به این سؤال جواب بدهیم زیرا راه‌های مختلفی که برای درآوردن کلید شکسته پیشنهاد می‌شوند، زمانی بکار می‌آیند که کلید بسیار عمیق در داخل قفل نشکسته باشد.

نکته مهم دوم : شرایطی که در آن قرار دارید، تا چه حد اضطراری و یا دشوار است؟ ضمناً، آیا ابزارهای مورد نیاز در اطرافتان یافت می‌شود؟ پاسخ به این دو سؤال نیز بسیار مهم است. زیرا ترفندهایی که یاد می‌گیرید، ممکن است بسیار جالب به نظر برسد. اما باید بخاطر داشته باشید که اگر به کار مسلط نباشید و یا عجله و بی‌دقتی به خرج دهید، ممکن است به قفل درب آسیب برسانید و مشکلتان دو برابر شود.
در چنین شرایط دشواری، یکی از بهترین راه حل‌های پیشرو، برقراری تماسی ساده با تیم کلیدسراست. کافیست خود را بردارید و مشکل بوجود آمده را با همکاران ما در کلیدسرا مطرح کنید. کلیدسرا در حل تمامی مشکلاتتان، به شما کمک خواهد کرد.

  • همانطور که در ویدئو مشاهده می‌کنید، اولین راه حل برای درآوردن کلید شکسته از داخل قفل، استفاده از چسب قطره ای و یا چسب یک-دو-سه می باشد. برای انجام این کار، کافیست سر قسمتی از کلید که بیرون مانده را به چسب آغشته کنیم. سپس بادقت آن را به قسمت دیگر کلید که در داخل قفل گیر کرده است، بچسبانید. مجدداً تاکید می‌کنیم این روش زمانی به کار می‌رود که کلید به طور عمیق در داخل قفل نشکسته باشد. در واقع درآوردن کلید شکسته از درون قفل مهم است، اما نه به قیمت اینکه به قفل در آسیب برسد. اگر کلید به طور عمیق درون قفل شکسته باشد و ما از این شیوه استفاده کنیم، ممکن است چسب به قسمتهای دیگر مغزی کلید بچسب  و دیگر نتوانیم بدون کمک قفل ساز حرفه ای، کلید داخل قفل شکسته را خارج کنیم.
  • روش دوم استفاده از انبر دم باریک و یا موچین زنانه برای درآوردن کلید شکسته است. این روش نیز در مواقعی استفاده می‌شود  که بخشی از کلید شکسته خارج از قفل باشد. در اینصورت می‌توان گوشه ای از کلید شکسته شده را گرفت و به آرامی آن را از قفل خارج کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *