کلیدسرا، مجله تخصصی آموزش ساخت ریموت، سوئیچ اتومبیل و حفظ امنیت منزل شما

تعویض مغزی قفل درب ضد سرقت

کلیدسرا - مجله آموزشی وسایل امنیتی منزل شما > بلاگ کلیدسرا > تعویض مغزی قفل درب ضد سرقت

تعویض مغزی قفل درب ضد سرقت

نحوه تعویض مغزی قفل درب ضد سرقت یکی از سؤالات رایجی است که با ظهور نسل جدید درب‌های ضد سرقت پیش آمده است. قبل از پاسخ به چنین سؤالاتی نیاز داریم که در مورد درب‌های ضد سرقت و ساختار قفل‌های آن اطلاعات کافی کسب کنیم. سپس به موضوع تعویض مغزی قفل درب ضد سرقت بپردازیم. در ادامه‌ی مطلب توضیحات تکمیلی در مورد دربهای ضد سرقت به همراه ویدئوی باز کردن درب بدون کلید آمده است. پس با ما همراه باشید.

آموزش های ما: آموزش قفل و کلید سازی –  تعمیرات انواع درب‌های ساده، ضد سرقت و اتوماتیک – تعمیرات انواع ریموت و سوئیچدر تهران

مقاله مرتبط (کلیک کنید): چگونه با ابزارهایی که دم دست داریم، کلید شکسته را از قفل در بیاوریم؟

ادامه مطلب: 10 نکته برای مراقبت از درب های اتوماتیک + ویدئو

 

 

 

قطعات تشکیل دهنده‌ی دربهای ضد سرقت کدامند؟

دلایل مختلفی از جمله خرابی قفل درب ضد سرقت و یا فراموش کردن کلید باعث می‌شوند ما پشت درب‌های ضد سرقت بمانیم. در این شرایط دشوار می‌توان چه کاری انجام داد؟ اجازه دهید ابتدا نگاهی به قطعات سازنده دربهای ضد سرقت و به ویژه قفل بکار رفته در آن بیاندازیم. سپس به این مسئله بپردازیم که آیا تعویض مغزی قفل درب ضد سرقت امکانپذیر می‌باشد یا خیر؟

در مجموع سه نوع درب امنیتی (Security Door) در بازار به فروش می‌رسند:

  • درب ضد سرقت (ساختمان‌ مسکونی و تجاری)
  • درب ضد حریق (فرودگاه، کارخانه و …)
  • درب ضد آب (داخل ساختمان)

در ساخت درب‌های ضد سرقت از ورقه‌های فولادی استفاده می‌شود. این ورقه‌های فولادی باعث می‌شوند درب‌های ضد سرقت در برابر ضربه و آسیب‌های احتمالی دیگر، مقاوم باشند. همچنین در انواع درب‌های ضد سرقت ۴ عدد پین پشت لولا گاوصندوقی، درزگیر و لولاهایی که داخل ساختمان پنهان شده‌اند، بکار می‌رود.

 

آیا تعویض مغزی قفل درب ضد سرقت توسط افراد عادی امکانپذیر است؟

با وجود قطعاتی که در ساخت درب‌های ضد سرقت بکار می‌رود (در پاراگراف بالا نام برده شده است) تنها راه حل پیش رو، باز کردن درب از طریق قفل آن می‌باشد. بنابراین این سؤال پیش می‌آید که در درب‌های ضد سرقت از چه نوع قفلی استفاده می‌شود و چگونه می‌توان تعمیر و یا تعویض مغزی قفل درب ضد سرقت را انجام داد؟ در دربهای ضد سرقت از انواع قفل‌های ۷ زبانه، قفل‌های مولتی سیستم چهارده زبانه، قفل چنگکی و یا قفل هوشمند برقی یا الکترونیکی استفاده می‌شود.
این قفل‌ها که برای امنیت از ساختمان در برابر سارقین و همچنین محافظت از داخل ساختمان ساخته شده‌اند، نفوذناپذیر هستند. در واقع افراد نمی‌توانند از طریق ترفندهایی که برای باز کردن قفل درب‌های معمولی بکار گرفته می‌شود، این نوع قفل‌ها را نیز باز کنند. در نتیجه باز کردن دربهای ضد سرقت بدون حضور کلیدساز ممکن نیست.
تنها راه باز کردن دربهای ضد سرقت و یا تعویض مغزی قفل درب ضد سرقت ، حضور کلید ساز در محل ساختمان مورد نظر است تا قفل درب‌های ضد سرقت را توسط ابزارهای مخصوص باز کند و یا آن را تعویض کند. پیشنهاد می‌کنیم با دستکاری قفل درب ضد سرقت، آسیب بیشتری به آن وارد نکنید و از کلیدساز حرفه‌ای که نزدیک ساختمان شماست کمک بگیرید.
در صورت تمایل می‌تواند برای حل مشکلات پیش آمده، همراه شما باشد تا در سریعترین زمان ممکن و با نرخ منصفانه مشکل خود را برطرف کنید.

 

باز کردن درب‌های معمولی توسط کارت بانکی + ویدئو

یکی از آسان‌ترین راه‌ حل‌هایی که می توان به کمک آن و بدون کلید، قفل درب را باز کرد، استفاده از کارت بانکی است. دلیل اینکه از کارت بانکی نام برده می‌شود، مقاوم و محکم بودن آن است. بنابراین می‌توان از هر کارت محکم دیگری استفاده کرد.

 

همانطور که در ویدئو نشان داده می‌شود، ابتدا کارت بانکی را محکم در دست خود نگه دارید و سپس بخشی از آن را بین درب و چهارچوب (کمی بالاتر از قفل درب) وارد کنید.
سپس همزمان که کارت بانکی را بین درب و چهارچوب آهسته وارد می‌کنید، به صورت مداوم آن را به سمت بالا و پایین تکان دهید تا کارت راحت‌تر حرکت کند و بیشتر داخل برود. تنها پس از چند ثانیه، درب ساختمان مورد نظرتان باز خواهد شد.
نکته: با توجه به ساختاری که زبانه‌ی قفل دارد، این شیوه زمانی کاربرد دارد که بیرون درب ساختمان قرار گرفته باشید.
نکته مهم : قفل‌های جدیدی که به منظور محافظت از ساختمان بکار می‌روند، تقریباً نسبت به قفل‌های قدیمی، ساختار متفاوتی دارند. در گذشته اگر کلید بر روی قفل جا می‌ماند، افراد از سمت دیگر درب، کلید را وارد قفل می‌کردند و با کمی تقلا و اعمال زور، کلیدی که در سمت دیگر قفل قرار گرفته بود را آهسته به سمت بیرون حل می‌دادند و سپس درب را باز می‌کردند.

اخطار: اکنون برای باز کردن درب‌های ساختمان به ویژه درب‌های ورودی منازل، نمی‌توان از این شیوه استفاده کرد. زیرا ساختار قفل‌های جدید تغییر کرده است. بنابراین با انجام چنین کاری، زمان خود را از دست ندهید و سریعاً با کلیدساز ماهری که نزدیک ساختمان مورد نظرتان مستقر شده، تماس حاصل فرمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *