کلیدسرا، مجله تخصصی آموزش ساخت ریموت، سوئیچ اتومبیل و حفظ امنیت منزل شما

باز کردن درب خانه

کلیدسرا - مجله آموزشی وسایل امنیتی منزل شما > بلاگ کلیدسرا > باز کردن درب خانه

باز کردن درب خانه

در این مطلب به طور مفصل شیوه‌های مختلف باز کردن درب خانه آموزش داده شده است. شما می‌توانید از طریق ویدئوهای موجود در این پست، به صورت عملی مراحل انجام کار را یاد بگیرید و دیگر دغدغه‌ی باز کردن درب خانه را نداشته باشید.

آموزش کلید سرا : تعمیر و تعویض قطعات انواع درب‌های ساده و اتوماتیک

مقاله مرتبط (کلیک کنید) :  چگونه می‌توان درب‌های ضد سرقت منزل را بدون کلید باز کرد؟

 

  اینجا کلیک کنید.

 

 

آموزش باز کردن درب خانه ، زمانی که کلیدمان گم شده است + ویدئو

نکته مهم: چه ابزارها و وسایلی در اطرافتان یافت می‌شود تا بتوانید با کمک آنها قفل درب را باز کنید؟ نام برخی از وسایلی که می‌تواند در باز کردن درب خانه به شما کمک کند،عبارتند از: سنجاق مو یا سنجاق قفلی – موچین زنانه – گیره فلزی کاغذ – پیچ گوشتی – دم باریک – کارت بانکی – روان کننده

 

حالت اول: زمانی که درب بسته قفل نشده است

 

باز کردن درب خانه با کمک کارت بانکی، اولین راه حل پیش روی ماست. در شرایطی که درب بسته شده اما قفل نشده است، می‌توانیم از برای باز کردن درب خانه از این روش استفاده کنیم. در واقع ما می‌توانیم توسط کمک کارت بانکی و فقط در چند دقیقه قفل درب را باز کنیم. دلیل تاکید بر استفاده از کارت بانکی، محکم بودن و در دسترس بودن آن می‌باشد. بنابراین در این شیوه می‌توان از هر کارت محکم دیگری که در دسترس است استفاده کنیم.

همانطور که در ویدئو بالا مشاهده می‌کنید، در ابتدا می‌بایست کارت بانکی را محکم در دست خود نگه دارید و سعی کنید کارت بانکی را بین درب و چهارچوب (کمی بالاتر از قفل درب) وارد کنید. از محکم فشار دادن کارت نترسید و تلاش کنید حتی بخش کوچکی از کارت وارد فاصله‌ی بین درب و چهارچوب شود. همزمان که سعی می‌کنید کارت بانکی وارد درب و چهارچوب شود،  آن را به سمت بالا و پایین نیز تکان دهید تا بیشتر داخل برود. تنها چند دقیقه پس از انجام این کار، درب ساختمان باز خواهد شد.

نکته مهم: با توجه به ساختاری که زبانه‌ی قفل دارد، فراموش نکنید این شیوه زمانی کاربرد دارد که بیرون درب ساختمان قرار گرفته باشید.

 

حالت دوم: زمانی که درب قفل شده است و کلید نداریم

اگر درب خانه قفل شده باشد، می‌توان آن را توسط دو عدد سنجاق و یا گیره فلزی باز کرد. وسایل مورد نیاز در این روش، دو عدد سنجاق مو و یا وسیله‌ی دیگری است که مانند سنجاق مو بلند و باریک باشد.

در مطلب زیر می‌توانید روش باز کردن درب خانه با کمک سنجاق را به همراه ویدئو مشاهده کنید (کلیک کنید):

آموزش باز کردن قفل درب با سنجاق

 

آموزش باز کردن درب خانه ، زمانی که کلید داخل قفل درب شکسته است + ویدئو

 

یکی از اتفاقات ناگهانی که می‌تواند برای هر کدام از ما پیش بیاید و به شدت دردسرساز شود، شکسته شدن کلید داخل قفل درب است. در ویدئوی زیر دو ترفند جالب برای خارج کردن کلید شکسته از داخل قفل درب آموزش داده شده است. در ویدئو زیر دو ترفند جالب برای در‌آوردن کلید شکسته آموزش داده شده است که می‌تواند تا حد زیادی به هر کدام از ما کمک کند تا از پس مشکل پیش آمده برآییم. پس با ما همراه باشید.

نکته مهم: کلید چقدر عمیق داخل قفل شکسته شده است؟ پاسخ این سؤال بسیار مهم است زیرا دو ترفندی که در ویدئوی بالا آموزش داده شده، زمانی کاربرد دارد که کلید در داخل قفل بسیار عمیق نشکسته باشد. زیرا در غیر اینصورت نمی‌توان دو ترفند زیر را بکار برد.

  • اولین راه حل پیشنهادی در ویدئو، استفاده از چسب یک-دو-سه یا همان چسب قطره‌ای است. قسمتی از کلید که بیرون مانده است را به چسب فوری آغشته کنید. سپس با دقت آن را به قسمت دیگر کلید که داخل قفل گیر کرده است، می‌چسبانیم. در صورتیکه کلید عمیقاً در داخل قفل شکسته شده باشد و از این شیوه استفاده کنید، ممکن است با کوچکترین بی‌دقتی، ممکن است چسب به قسمتهای دیگر مغزی کلید بچسبد و دیگر نتوانیم بدون حضور قفل ساز، کلید شکسته در داخل قفل را خارج کنیم. نباید فراموش کنیم که قرار نیست به قیمت آسیب رساندن به قفل و دو برابر کردن دردسر پیش آمده،‌ درب را باز کنیم.
  • روش دوم استفاده از موچین زنانه و یا انبر دم باریک است. این روش زمانی موفقیت آمیز است که بخشی از کلید شکسته شده خارج از قفل در باشد، حتی بخش کوچکی از آن، تا بتوانیم توسط انبر یا موجین، گوشه‌ای از کلید شکسته شده را به آرامی از قفل خارج کنیم.

اخطار: ترفندهایی که برای باز کردن درب خانه در این آموزش داده شده، ممکن است جالب به نظر برسند، اما فراموش نکنیم که در صورت عدم تسلط بر کار و یا نا آشنا بودن با آن، ممکن است مشکل پیش آمده را دو برابر کنیم. در چنین شرایطی، یکی از بهترین راه حل‌های موجود، تماس با مجموعه کلیدسراست. پس از تماس با کلیدسرا، نزدیک‌ترین کلیدساز به ساختمان مورد نظرتان به شما  معرفی می‌شود تا به سرعت مشکلتان را برطرف کند.

 

چگونه می‌توان بدون کلید، درب‌های ضد سرقت را باز کرد؟

با وجود قطعات امنیتی بسیاری که در ساخت درب‌های ضد سرقت بکار می‌رود، تنها راه باز کردن آن، از طریق قفل درب می‌باشد. آیا می‌دانید که در دربهای ضد سرقت از چه نوع قفل‌هایی استفاده می‌شود؟ انواع قفل‌هایی که در درب‌های ضد سرقت بکار می‌روند، عبارتند از: قفل‌های ۷ زبانه، قفل‌های مولتی سیستم چهارده زبانه، قفل چنگکی و یا قفل هوشمند برقی یا الکترونیکی.
این قفل‌های ضدنفوذ برای امنیت ساختمان در برابر سارقین و همچنین محافظت از داخل ساختمان ساخته شده‌اند. بنابراین از طریق ترفندهای مختلفی که برای باز کردن قفل درب‌های معمولی آموزش داده می‌شوند، نمی‌توانید این نوع قفل‌ها را باز کنید.
تنها راه باز کردن دربهای ضد سرقت تعویض و یا تعمیر قفل آن توسط کلید ساز و با کمک ابزارهای مخصوص است. پیشنهاد می‌کنیم با دستکاری قفل درب، به آن آسیب بیشتری وارد نکنید و در اسرع وقت از کلیدساز حرفه‌ای کمک بگیرید.
در صورت تمایل می‌توانید با همکاران ما در   تا تیم کلیدسرا به شما کمک کند در اسرع وقت و با نرخ منصفانه مشکل خود را حل کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *