کلیدسرا، مجله تخصصی آموزش ساخت ریموت، سوئیچ اتومبیل و حفظ امنیت منزل شما

افزایش برد ریموت ماشین

کلیدسرا - مجله آموزشی وسایل امنیتی منزل شما > ریموت ماشین > افزایش برد ریموت ماشین

افزایش برد ریموت ماشین

در صورتیکه به دریافت آموزش هایینظیر افزایش برد ریموت ماشین نیاز داشته دارید، کافیست تماس بگیرد. آموزش های ما و در تمام روزهای هفته می‌باشد. بنابراین، برای افزایش برد ریموت ماشین روی لینک مربوطه کلیک فرمائید. و مشکل بوجود آمده را با همکاران ما در مجموعه کلیدسرا مطرح کنید تا در کمترین زمان ممکن مشکلتان برطرف شود.

آموزش های ما: آموزش ریموت انواع خودرو – تعمیر،‌ تعویض و یا کپی انواع ریموت خودرو در تهران

ادامه مطلب: برای افزایش برد ریموت ماشین، باید چکار کرد؟ + ۸ دلیل خرابی ریموت خودرو

 

جهت دریافت راهنمایی برای افزایش برد ریموت ماشین در تهران، با شمازه زیر .

 

بهترین راه حل برای افزایش برد ریموت ماشین چیست؟

معمولاً افراد مختلف زمانی با مشکل افزایش برد ریموت ماشین مواجه می‌شوند که رسیور و یا خود ریموت ضعیف شده باشد. واقعیت امر این است که در بیشتر موارد افزایش برد ریموت ماشین امکانپذیر نیست و می‌بایست خود ریموت تعویض شود. در واقع بهترین راه حل برای افزایش برد ریموت ماشین ،‌ تماس با تعمیرکار حرفه‌ای و مورد اعتماد است. البته ممکن است این سؤال برایتان پیش بیاید که آیا ترفندی برای انجام این کار توسط افراد عادی وجود دارد یا نه؟

به دلایل بسیار زیادی،‌ افراد عادی نباید با دستکاری ریموت اقدام به افزایش برد ریموت ماشین کنند. برخی از این دلایل عبارتند از :

  • تعمیرکار برای افزایش برد ریموت ماشین از ابزارهای خاصی استفاده می‌کند که در دسترس عموم افراد نیست
  • در ساخت ریموت ماشین از تکنولوژی‌های پیچیده ضدسرقت استفاده شده که با دستکاری ریموت، امنیت ماشین به خطر بیافتد
  • ممکن است با عدم استفاده از ابزارهای خاص تعمیرکاران، به ریموت ماشین آسیب فیزیکی وارد شود
  • در صورتیکه ریموت نیاز به کد دهی داشته باشد، حتماً می بایست توسط دستگاه‌های مخصوص تعمیرکاران انجام شود
  • قیمت ریموت مدل‌های ماشین لوکس، گاهی یک تا چند میلیون تومان است که بسیار حساس هستند و با کوچکترین دستکاری،‌ آسیب می‌بینند
  • ریموت تقلبی و با کیفیت پایین یکی از مشکلات تماس با تعمیرکار نامعتبر می‌باشد

 

برای حل سریعتر مشکلات ریموت، انواع ریموت ماشین را بشناسید:

در بین بیشتر مردم تصور غلطی وجود دارد که فکر می‌کنند ریموت تمامی ماشین‌ها شبیه به هم هستند. در واقع برخلاف شباهت ظاهری بسیاری از ریموت‌ها، هیچ کدام از آن‌ها یکسان نیستند. ریموت هر ماشین به دلیل کد مخصوصی که دارد، منحصربفرد است. علاوه بر این، نوع سیستم ضد سرقتی که در هر نوع مدل ماشین بکار می‌رود، متفاوت است. به همین دلیل ریموت هیچ دو ماشینی شبیه به هم نیست.

ریموت‌های مجهز به تراشه ترانسپوندر: در ریموت‌ ماشین‌های امروزی، یک تراشه ترانسپوندر وجود دارد که با پوشش پلاستیکی از آن محافظت شده است. ریموت‌های ترانسپوندر داری یک فرستنده بر روی ریموت و یک گیرنده در داخل ماشین هستند که با برقراری ارتباط می‌توان از آن استفاده کرد.

 

آیا دلایل اصلی خرابی ریموت خودرو را می‌شناسید؟

 

 

۱. برد ریموت ماشین کم شده است:

زمانی مشکل افزایش برد ریموت ماشین بوجود می‌آید که رسیور و یا خود ریموت ضعیف شده باشد. تعمیرکاران ریموت خودرو، با کمک دستگاه‌های خاصی عیب یابی ریموت ماشین را انجام می‌دهند. البته در بیشتر موارد امکان افزایش برد ریموت ماشین وجود ندارد و می‌بایست خود ریموت تعویض شود. با توجه به آنچه گفته شد، بهترین راه حل برای افزایش برد ریموت ماشین ،‌ تماس با تعمیرکار حرفه‌ای و مورد اعتماد است.

 

۲. به قفل ماشین آسیب وارد شده است:

در صورتیکه برای باز و بسته کردن درب خودرو از سوئیچ استفاده می‌کنید، احتمال این وجود دارد که خود قفل خراب شده باشد و مشکل از ریموت ماشین نباشد. بنابراین اگر با کمک سوئیچ، قفل درب ماشین باز نشد، احتمال دارد خود قفل خراب باشد. دلایل اصلی خرابی قفل استفاده طولانی مدت از قفل و در نتیجه فرسایش قطعات داخلی آن است. گاهی نیز بر اثر شرایط محیطی مانند گرد و غبار و یا آلودگی‌های محیطی، ممکن است قفل درب ماشین دچار مشکل شود.

 

۳. سوئیچ ماشین آسیب دیده است:

یکی از دلایل اصلی کار نکردن سوئیچ ماشین، وارد شدن آسیب به خود سوئیچ است. هنگامی که صحبت از سوئیچ آسیب دیده می‌شود، بیشتر افراد یک سوئیچ شکسته را تصور می‌کنند اما این تصویر از سوئیچ آسیب دیده اشتباه است. با توجه به مکانیزم عملکرد سوئیچ، شیارهای کوچک روی آن، درب خودرو را باز می‌کنند و یا موتور ماشین را روشن می‌کنند. بنابراین بر اثر فرسایش و یا آسیب دیدن شیارهای روی آن، سوئیچ ماشین دچار اختلال می‌شود. در چنین شرایطی می بایست از کلید ساز کمک بگیرید تا کلید جدیدی برایتان بسازد.

 

۴. سیلندر احتراق دچار نقص شده است :

سوئیچ ماشین علاوه بر اینکه با درب ماشین در ارتباط است، با سیستم احتراق ماشین Ignition نیز در ارتباط است. اگر بوسیله سوئیچ نتوانستید ماشین را روشن کنید، الزاماً به این معنا نیست که سوئیچ شما دچار مشکل شده است. گاهی این مشکلات،‌ علائم یک دردسر بزرگ مانند نقص سیلندر احتراق هستند. به همین دلیل بهتر است که هر چه زودتر از یک تعمیرکار کمک بگیرید.

 

۵. باطری ریموت ماشین تمام شده است:

ریموت و سوئیچ ماشین، با کمک باطری‌های کوچکی که در آن تعبیه شده، کار می‌کند. طبیعتاً‌ بعد از مدتی باطری ریموت تمام می‌شود و شما به آموزش تعویض باتری نیاز پیدا می‌کنید . بنابراین قبل از هر گونه اقدام به تعمیر، اطمینان حاصل کنید که مشکل از باطری ریموت شما نباشد.

 

۶. قطعات داخلی ریموت ماشین آسیب دیده است:

همانطور که در مطلب بالا اشاره شد، انواع ریموت‌های مختلف برای ماشین وجود دارد. هر کدام از این ریموت‌ها دارای ویژگی‌های متنوع می‌باشند. گاهی ممکن است بر اثر ضربه و یا هر دلیل دیگری نظیر پوسیدگی سیم‌های آن و یا تماس با آب، قعطات داخلی ریموت ماشین آسیب ببیند.

 

۷. کلید کد دهی نشده است:

فرقی نمی‌کند که ماشینتان مدرن است و یا مدل آن معمولی می‌باشد. در هر صورت ریموت ماشین شما باید با دستگاه رسیور در داخل خودرو ست شود. البته چند تفاوت اصلی میان ریموت‌های قدیمی و ریموت‌های جدید وجود دارد. به طور مثال در ریموت‌های جدید، از تکنولوژی پیشرفته‌تری استفاده شده که برای کد دهی و ست کردن ریموت، به دستگاه‌های مخصوص تعمیرکاران نیاز است.

 

۸. ریموت ماشین و یا کپی ریموت، ست نشده است:

چنانچه قصد استفاده از کپی و یا زاپاس سوئیچ یا ریموت ماشین خود را دارید اما کار نمی‌کند، احتمالاً ریموت خودرو شما ست نشده است. در این صورت به حضور کلیدساز و یا تعمیرکار ماهر نیاز دارید تا ریموت ماشین مورد نظرتان را تعریف کند.

 

زمانی که کلید و یا ریموت خودرو کار نمی‌کند، چکار کنیم؟

یافتن علت خرابی سوئیچ یا ریموت خودرو یکی از گام‌های حل مشکل از جمله حل مشکل افزایش برد ریموت ماشین است. بعد از اینکه دلیل مشکل ریموت را شناسایی کردید، می‌بایست راه کار مناسب آن را پیدا کنید. با توجه به نکاتی که در بالا ذکر شد، کافیست خود را بردارید و با مجموعه کلیدسرا . مجموعه کلیدسرا با قیمت منصفانه و در کمترین زمان ممکن به شما کمک می‌کند تا مشکل خود را حل کنید.

 

جهت دریافت آموزش برای تعمیر و افزیش برد ریموت ماشین در تهران، با شمازه زیر .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *