کلیدسرا، مجله تخصصی آموزش ساخت ریموت، سوئیچ اتومبیل و حفظ امنیت منزل شما

چگونه قفل در را بدون کلید باز کنیم؟

کلیدسرا - مجله آموزشی وسایل امنیتی منزل شما > بلاگ کلیدسرا > چگونه قفل در را بدون کلید باز کنیم؟

چگونه قفل در را بدون کلید باز کنیم؟

در این مطلب به طور مفصل آموزش داده شده که چگونه قفل در را بدون کلید باز کنیم؟ در واقع از طریق ویدئوهایی که در این پست قرار داده شده، ما می‌توانیم به صورت عملی مراحل انجام کار را تماشا کنیم و به دقت آن را یاد بگیریم و دیگر دغدغه‌ی این را نداشته باشیم که چگونه قفل در را بدون کلید باز کنیم؟

مقاله مرتبط (کلیک کنید) : چگونه کلید شکسته را از قفل دربیاوریم ؟

زمانی‌که کلیدمان گم شده است، چگونه قفل در را بدون کلید باز کنیم؟

نکته اول: قبل از اینکه به وسیله شیوه‌های رایج بخواهیم قفل درب را باز کنیم، می‌بایست شرایط را در نظر بگیریم. آیا کلید داخل قفل در شکسته شده است؟ آیا قفل درب خراب شده است و با کمک کلید هم نمی‌توانیم درب را باز کنیم؟ و یا اینکه کلید درب را فراموش کرده‌ایم و پشت درب مانده‌ایم؟ در واقع تعریف مسئله به ما کمک می‌کند تا بتوانیم سریعتر راه حل مناسب‌مان را پیدا و انتخاب کنیم.
نکته دوم: دومین مسئله‌ی بسیار مهم، ابزارها و وسایلی است که در اطرافمان یافت می‌شود تا به کمک آنها بتوانیم قفل درب را باز کنیم؟ نام برخی از وسایلی که می‌تواند در باز کردن قفل درب به ما کمک کند،عبارتند از:
پیج گوشتی – دم باریک – کارت بانکی – سنجاق موی زنانه – سنجاق قفلی – موچین زنانه – گیره فلزی کاغد – روان کننده

چگونه از بروز مجدد این مشکل جلوگیری کنیم؟

اگر از قفل و دستگیره هوشمند استفاده کنید، دیگر دچار این مشکل نخواهید شد و هیچ‌وقت پشت در نمی‌مانید.

در لینک زیر می‌توانید با انواع قفل و دستگیره هوشمند در سایت دیجیکالا آشنا شوید. روی لینک زیر کلیک کنید:

حالت اول: درب بسته ای که قفل نشده باشد

 

  

باز کردن قفل درب به کمک کارت بانکی، اولین پاسخ به این سؤال است که چگونه قفل در را بدون کلید باز کنیم؟‌ در شرایطی که درب بسته شده است اما قفل نشده است، ما می‌توانیم از این روش استفاده کنیم. در واقع ما می‌توانیم با کمک کارت بانکی و تنها در چند دقیقه قفل درب را باز کنیم. البته دلیل اینکه تاکید می‌شود از کارت بانکی استفاده کنیم، محکم بودن و همچنین در دسترس بودن کارت بانکی است. بنابراین ما می‌توانیم از هر کارت محکم دیگری که در دسترس می‌باشد استفاده کنیم.

 

همانطور که در ویدئو بالا مشاهده می‌کنیم، می‌بایست محکم کارت بانکی را در دست خود نگه داریم و تلاش کنیم که کارت را بین درب و چهارچوب (کمی بالاتر از قفل درب) وارد کنیم. نباید از محکم فشار دادن کارت بترسیم زیرا ممکن است کارت به راحتی وارد چهارچوب نشود. همزمان که کارت را وارد درب و چهارچوب می‌کنیم، می‌بایست آن را مدام به سمت بالا و پایین تکان دهیم تا زمانی‌که کارت به راحتی حرکت کند و بیشتر داخل برود. تنها پس از چند دقیقه که این کار را انجام دهیم، درب ساختمان باز خواهد شد.

 

نکته مهم: با توجه به ساختاری که زبانه‌ی قفل و چهارچوب درب دارد، این شیوه را زمانی می‌توانید به کار ببرید که بیرون درب ساختمان قرار گرفته باشید.

  

حالت دوم: درب قفل شده است و کلید نداریم

در شرایطی که درب قفل شده است چگونه قفل در را بدون کلید باز کنیم؟ در این روش ما می‌توانیم با سنجاق و یا گیره فلزی کاغذی قفل درب را باز کنیم. در این روش ما به دو عدد سنجاق مو و یا وسیله‌ی دیگری که مانند سنجاق مو بلند و باریک باشد، احتیاج داریم. یکی از سنجاق‌ها برای جابجا کردن مغزی قفل و دیگری برای باز کردن پین‌های قفل استفاده می‌شود.

در مطلب زیر می توانید آموزش باز کردن درب با سنجاق به همراه ویدیو را مشاهده کنید (کلیک کنید):

آموزش باز کردن قفل درب با سنجاق

 

آیا کلید در داخل قفل درب شکسته شده است؟

 

 

شکسته شدن کلید در داخل قفل درب، دردسر پیش‌بینی نشده‌ای است که امکان دارد برای هر کدام از ما پیش بیاید. آنچه در این لحظه برایمان مهم است، چند روش کاربردی و عملی است که بتوانیم کلید شکسته شده در داخل قفل درب را بیرون بیاوریم. ابتدا می‌بایست خونسردی و آرامش خود را حفظ کنیم تا بتوانیم تصمیم درست را اتخاذ کنیم. همچنین از شما دعوت می‌کنیم ویدئوی زیر را تماشا کنید. این ویدئو می‌تواند تا حد زیادی به ما کمک کند که از پس مشکل پیش آمده برآییم.اول از همه می‌بایست به این نکته توجه کنیم که کلید چقدر عمیق داخل قفل شکسته شده است؟ دو ترفندی که در ویدئوی بالا آموزش داده شده است را زمانی می‌توان بکار گرفت که کلید بسیار عمیق در داخل قفل نشکسته باشد. بنابراین قبل از پاسخ به این سؤال که چگونه قفل در را بدون کلید باز کنیم؟ ابتدا می‌بایست دقت کنیم که کلید بسیار عمیق داخل قفل نشکسته باشد زیرا دراین صورت نمی‌توان دو ترفند بالا را بکار گرفت.

  • همانطور که در ویدیو نمایش داده می شود، اولین راه حل، استفاده از چسب یک-دو-سه یا همان چسب قطره‌ای می‌باشد. ابتدا قسمتی از کلید را که بیرون مانده است، به چسب فوری آغشته می‌کنیم. سپس آن را با دقت به قسمت دیگر کلید که داخل قفل گیر کرده، می‌چسبانیم. مجدداً تاکید می‌شود از این روش زمانی استفاده می‌شود که کلید خیلی عمیق در داخل قفل نشکسته باشد. زیرا اگر بی‌دقتی کنیم و یا در شرایطی که کلید خیلی عمیق در داخل قفل شکسته باشد، از این روش استفاده کنیم، ممکن است چسب به قسمتهای دیگر مغزی کلید بچسبد و دیگر نتوانیم بدون حضور قفل ساز در محل، کلید شکسته شده در داخل قفل را خارج کنیم. بتابراین نباید فراموش کنیم که قرار نیست به قیمت آسیب رساندن به قفل و دو برابر کردن دردسرمان،‌ درب را باز کنیم.
  • روش دوم برای اینکه کلید شکسته را از درون قفل خارج کنیم، استفاده از موچین زنانه و یا انبر دم باریک است. این روش زمانی موفقیت آمیز است که بخشی از کلید شکسته شده خارج از قفل در باشد تا بتوانیم گوشه‌ای از کلید شکسته شده را توسط انبر و یا موچین بگیریم و به آرامی آن را از قفل خارج کنیم.

اخطار: ترفندهایی که در این پست آموزش داده شده، ممکن است جالب به نظر برسند، اما فراموش نکنیم که اگر به کار مسلط نیستیم و یا قبلاً این کار را انجام نداده‌ایم، ممکن است مشکل پیش آمده را دو برابر کنیم.چگونه دیگر پشت در نمانیم؟

همانطور که گفتیم اگر از قفل و دستگیره هوشمند استفاده کنید، دیگر دچار این مشکل نخواهید شد و هیچ‌وقت پشت در نمی‌مانید.

در لینک زیر می‌توانید با انواع قفل و دستگیره هوشمند در سایت دیجیکالا آشنا شوید. روی لینک زیر کلیک کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.