کلیدسرا، مجله تخصصی آموزش ساخت ریموت، سوئیچ اتومبیل و حفظ امنیت منزل شما

ماندن کلید پشت درب

کلیدسرا - مجله آموزشی وسایل امنیتی منزل شما > بلاگ کلیدسرا > ماندن کلید پشت درب

ماندن کلید پشت درب

دلایل مختلفی از جمله فراموشی، باعث ماندن کلید پشت درب می‌شوند. از آنجایی که این شرایط بسیار دشوار است و افراد به پیدا کردن مناسب‌ترین راه حل در کمترین زمان نیاز دارند، ما در این متن ۲ روش بسیار جالب و کاربردی را آموزش داده‌ایم تا از دردسر ماندن کلید پشت درب خلاص شوید. با ما همراه باشید.

آموزش کلید سرا : تعمیر و تعویض قطعات انواع درب‌های ساده و اتوماتیک

مقاله مرتبط (کلیک کنید) :  چگونه کلید شکسته را از قفل دربیاوریم ؟

  اینجا کلیک کنید.

 

ویدئو ۱: در صورت ماندن کلید پشت درب ، با کارت بانکی آن را باز کنید

 

آسان‌ترین راه برای حل مشکل ماندن کلید پشت درب ، استفاده از یک کارت بانکی است. البته به دلیل مقاوم و محکم بودن کارت بانکی، از آن استفاده می‌شود. بنابراین می‌توان از هر کارت دیگری که محکم باشد، استفاده کرد. همانطور که در ویدئو بالا مشاهده می‌کنید، ابتدا می‌بایست کارت بانکی را بین درب و چهارچوب (کمی بالاتر از قفل درب) قرار دهید. سپس کارت را محکم در دست خود نگه دارید و آن را به سمت قفل درب ببرید. همزمان که کارت را به آرامی بین درب و چهارچوب وارد می‌کنید، به سمت بالا و پایین نیز تکان دهید تا کارت راحت‌تر حرکت کند. پس از چند ثانیه درب باز خواهد شد.

نکته: با توجه به ساختاری که زبانه‌ی قفل دارد، این روش زمانی کاربرد دارد که شما بیرون درب قرار گرفته باشید.

 

ویدئو ۲: مشکل ماندن کلید پشت درب را با کمک دو عدد سنجاق مو حل کنید

 

دومین ترفند برای حل مشکل ماندن کلید پشت درب ، استفاده از دو وسیله باریک و بلند مانند سنجاق مو، سوزن یا گیره دفتر است. در این شیوه به دو عدد از ابزارهایی که در بالا ذکر شد، نیاز داریم. یکی از این ابزار‌ها برای جابجا کردن مغزی قفل و دیگری نیز برای باز کردن پین‌های قفل بکار می‌رود.

مراحل انجام کار

  1. اولین سنجاق را به اندازه ۴۵ درجه و به شکل L لاتین خم کنید. دومین سنجاق را از وسط باز کنید و بخشی از قسمت انتهایی آن را، حدود ۱۲۰ درجه باز کنید.
  2. سنجاق L شکل را در قسمت پایینی مغزی وارد کنید. سنجاق L شکل می‌بایست در شیار پایین قرار بگیرد. به همین منظور، سنجاق را کمی به چپ و راست تکان دهید. هرگاه با تکان دادن سنجاق،‌ مغزی قفل نیز تکان بخورد، کارتان را درست انجام داده‌اید و سنجاق در شیار قرار گرفته است.
  3. دومین سنجاق برای باز کردن پین‌های قفل استفاده می‌شود. همزمان که سنجاق L شکل در داخل مغزی قفل قرار گرفته، دومین سنجاق را به داخل مغزی قفل ببرید. سپس با حرکت بالا و پایین (همانطور که در ویدئو مشاهده می‌نمایید)، سعی کنید که پین‌ها را باز کنید. هر زمانی که صدای تیک مانندی بشنوید، یعنی یکی از پین‌ها باز شده است. فراموش نکنید که در این مرحله امکان دارد پین‌ها به ترتیب باز نشوند. کافیست سنجاق دوم را به طور مداوم جابجا کنید. یعنی منتظر نمانید که پین‌ها به ترتیب باز شوند.
  4. بعد از اینکه همه‌ی پین‌های قفل را باز کردید، سنجاق L شکل که در پایین مغزی قفل قرار داده بودید را به سمت چپ و راست تکان دهید تا قفل درب باز شود.

نکته: اگر می‌خواهید از سنجاق سر بانوان برای باز کردن درب استفاده کنید، بخش گرد پلاستیکی که در انتهای سنجاق قرار دارد را جدا کنید.

اخطار: قفل‌های جدیدی که برای درب منازل و اتاق‌ها بکار می‌روند، ساختارشان کمی با قفل‌های قدیمی متفاوت است. در گذشته، افراد کلید را از سمت دیگر درب وارد قفل می‌کردند. سپس با کمی تقلا و فشار دادن کلید در داخل قفل، کلیدی که در سمت دیگر قرار گرفته بود را کمی به سمت بیرون حل می‌دادند و سپس درب را باز می‌کردند.
لازم به ذکر است که این شیوه اکنون برای درب‌های ساختمان به ویژه درب‌های ورودی منازل، به هیچ عنوان ممکن نیست. بنابراین با انجام چنین کاری، زمان خود را از دست ندهید. علاوه بر اینکه با این کار ممکن است کلید در داخل قفل گیر کند و مشکلاتان را دو چندان کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.