کلیدسرا، کمک‌حال شما برای حفظ امنیت منزل و ماشین‌تان

ریموت ماشین کار نمیکنه

کلیدسرا - کلیدسازی شبانه روزی > ریموت ماشین > ریموت ماشین کار نمیکنه

ریموت ماشین کار نمیکنه

در صورتیکه ریموت ماشین کار نمیکنه و به دریافت خدمات ریموت ماشین مثل باز کردن درب خودرو و یا کپی از ریموت نیاز دارید، کافیه گوشی تلفن رو بردارید و با کلیدسرا تماس بگیرد. خدمات ما به صورت شبانه روزی و در تمام روزهای هفته هست. بنابراین به دلیل اینکه ریموت ماشین کار نمیکنه ، استرس نداشته باشید و فقط با شماره تلفن‌های مندرج در وب‌سایت تماس بگیرید و مشکل بوجود اومده رو با همکاران ما در مجموعه کلیدسرا مطرح کنید تا در کمترین زمان ممکن مشکلتون برطرف بشه.

ادامه مطلب: بعد از کار نکردن ریموت ماشین، باید چکار کرد؟ + ۷ دلیل خرابی ریموت خودروخرید ریموت به صورت آنلاین و تحویل درب منزل شما

می‌توانید به سادگی و همین الان ریموت ماشین خودتان را از سایت دیجیکالا تهیه کنید. برای خرید ریموت ماشین روی لینک زیر کلیک کنید:بهترین راه حل برای زمانی که ریموت ماشین کار نمیکنه :

واقعیت امر اینه که بهترین راه حل برای زمانی که ریموت ماشین کار نمیکنه ،‌ تماس با تعمیرکار حرفه‌ای و مورد اعتماد هست. شاید برای شما هم این سؤال پیش بیاد که چرا خودمون نباید اقدام به تعمیر کنیم؟

به دلایل بسیار زیادی،‌ افراد عادی نباید ریموت خودرو رو دستکاری کنند. برخی از این دلایل عبارتند از :

  • تعمیرکار ریموت خودرو از ابزارهای خاصی برای تعمیر استفاده می‌کند که در دسترس افراد عادی نیست
  • از تکنولوژی‌های پیچیده ضدسرقت در ریموت ماشین بکار می‌رود که امکان دارد با دستکاری ریموت، امنیت ماشین به خطر بیافتد
  • احتمال دارد به دلیل عدم استفاده از ابزارهای خاص تعمیرکاران، به ریموت ماشین آسیب فیزیکی وارد کنید
  • چنانچه ریموت نیاز به کددهی داشته باشد، به دستگاه‌های مخصوص تعمیرکاران نیاز است
  • قیمت ریموت بعضی از ماشین‌های لوکس، یک تا چند میلیون تومان است که بسیار حساس بوده و با کوچکترین دستکاری،‌ امکان دارد آسیب ببیند
  • خرید ریموت تقلبی و با کیفیت پایین نیز یکی از دغدغه‌های تماس با تعمیرکار نامعتبر است

 برای حل سریع مشکل، انواع ریموت ماشین را بشناسید:

در بین اکثر مردم تصور غلطی وجود دارد که فکر می‌کنند ریموت تمامی ماشین‌ها شبیه به هم هستند. برخلاف شباهت ظاهری اکثر ریموت‌ها، هیچ کدام از آن‌ها یکسان نیستند. به دلیل کددهی مخصوص، ریموت‌ هر ماشین منحصربفرد است. همچنین نوع سیستم ضد سرقتی که در انواع ریموت بکار می‌رود، متفاوت است. به همین دلیل، ریموت هیچ دو ماشینی شبیه به هم نیست. همچنین اگر مشکل این باشد که ریموت ماشین کار نمیکنه ، ما نمی‌توانیم ریموت ماشین را با ذکر مدل آن خریداری کنیم. آیا می‌دانستید بیشتر ماشین‌های امروزی مجهز به ریموت‌های ترانسپوندر هستند که جدیدترین سیستم ضد سرقت خودرو است.

ریموت‌های مجهز به تراشه ترانسپوندر: در قسمت بالایی اکثر ریموت‌های جدید، یک تراشه ترانسپوندر بکار رفته که با پوشش پلاستیکی محافظت می‌شود. در واقع ریموت‌های ترانسپوندر یک فرستنده بر روی ریموت و یک گیرنده در داخل ماشین دارند که در صورت برقراری ارتباط می‌توان از آن استفاده کرد.

 

آیا دلایل اصلی خرابی ریموت خودرو را می‌‌دانید؟

۱. قفل ماشین آسیب دیده :

درصورتیکه برای باز کردن درب خودرو از سوئیچ استفاده می‌کنید، ممکن است خود قفل خراب شده باشد و مشکل از ریموت ماشین نباشد. بنابراین اگر سعی کردید با کمک سوئیچ، قفل ماشین را باز کنید اما موفق نشدید، احتمال دارد که خود قفل خراب شده باشد. دلایل اصلی خرابی قفل، استفاده طولانی مدت از قفل و فرسایش قطعات داخلی آن است. البته گاهی بر اثر شرایط محیطی نظیر گرد و غبار و یا آلودگی‌های محیطی، ممکن است قف ماشین دچار مشکل شود.

 

۲. سوئیچ آسیب دیده :

یکی از دلایل اصلی کار نکردن سوئیچ ماشین، آسیب دیدن خود سوئیچ ماشین است. هنگامی که صحبت از سوئیچ آسیب دیده به میان می‌آید، بیشتر افراد یک سوئیچ شکسته را تصور می‌کنند. اما این تصویر از سوئیچ آسیب دیده اشتباه است. اگر به مکانیزم عملکرد سوئیچ دقت کنید، شیارهای کوچک روی آن هستند که قفل خودرو را باز می‌کنند و یا موتور ماشین را روشن می‌کنند. بنابراین فرسایش و یا آسیب شیارهای روی سوئیچ، یکی از دلایل اصلی خرابی و عمل نکردن آن می‌باشد. در چنین شرایطی بهتر است هر چه زودتر برای ساخت سوئیچ جدید، از کلید ساز کمک بگیرید.

 

۳. نقص سیلندر احتراق :

سوئیچ ماشین علاوه بر ارتباط با درب ماشین، با سیستم احتراق ماشین Ignition نیز در ارتباط است. اگر به وسیله سوئیچ نتوانستید ماشین را روشن کنید، الزاماً بدین معنا نیست که سوئیچ مشکل دارد. گاهی مشکلات اینچنینی،‌ علائم یک دردسر بزرگ مثل نقص سیلندر احتراق هستند. بنابراین بهتر است هر چه زودتر از یک تعمیرکار حرفه‌ای کمک بگیرید.

 

۴. باطری ریموت تمام شده :

ریموت و سوئیچ ماشین با کمک باطری‌های کوچکی که در آن تعبیه شده، کار می‌کنند. طبیعتاً‌ هر کدام از ما بعد از چند ماه به تعویض باطری ریموت خودرو نیاز پیدا خواهید کرد . بنابراین قبل از اقدام به تعمیر، اطمینان حاصل کنید مشکل از باطری ریموت نباشد.

 

۵. آسیب داخلی در سوئیچ یا ریموت ماشین :

همانگونه که اشاره کردیم، ریموت‌های مختلفی برای انواع ماشین وجود دارد که هر یک دارای ویژگی‌های متنوع هستند. گاهی ممکن است قطعات داخلی ریموت بر اثر ضربه و یا به هر دلیل دیگری مانند پوسیدگی سیم‌های آن و یا تماس با آب، آسیب دیده باشند.

 

۶. کلید کددهی نشده :

فرقی نمی‌کند ماشینتان بسیار مدرن است و یا مدل آن معمولی است. در هر صورت ریموت ماشین شما می‌بایست با دستگاه رسیوری که در داخل خودرو قرار دارد، ست شود. البته چند تفاوت عمده بین ریموت‌های قدیمی و ریموت‌های جدید وجود دارد. به طور نمونه  در ریموت‌های جدید، از تکنولوژی پیشرفته‌تری برای کددهی و ست کردن ریموت استفاده شده که برای تعمیر به تخصص و همچنین دستگاه‌های مخصوص تعمیرکاران نیاز می‌باشد.

 

۷. کپی کلید و یا ریموت ماشین، ست نشده :

اگر قصد استفاده از زاپاس و یا کپی ریموت ماشین خود را دارید اما متوجه شدید که ریموت ماشین کار نمیکنه ، امکان دارد ریموت خودرو شما ست نشده باشد. در این صورت حتماً به حضور کلیدساز و یا تعمیرکار ماهر نیاز دارید.

 

همچنین فراموش نکنید که ممکن است برای بررسی قطعات داخلی برد و ریموت نیاز به تجهیزات مناسب داشته باشید. پیشنهاد ما این است که مقاله‌های مرتبط با انتخاب و خرید بهترین هویه مناسب لحیم کاری در این زمینه را مطالعه کنید :

بهترین هویه لحیم کاری

بهترین هویه قلمی

بهترین هویه تفنگی

بهترین هویه استیشنحالا که سوئیچ و یا ریموت خودرو کار نمی‌کند، چکار کنیم؟

شناسایی علت خرابی ریموت و یا سوئیچ خودرو اولین گام‌ است. بعد از اینکه دلیل کار نکردن ریموت و یا سوئیچ خودرو را شناسایی کردید، راه کار مناسب را برای آن پیدا کنید. با توجه به کلیه نکاتی که در بالا گفته شد، کافیست به سایت معتبر دیجیکالا سر بزنید و انواع ریموت‌ها را قیمت مناسب ملاحظه کنید.

برای خرید ریموت ماشین از دیجیکالا روی لینک زیر کلیک کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *