کلیدسرا، مجله تخصصی آموزش ساخت ریموت، سوئیچ اتومبیل و حفظ امنیت منزل شما

جا ماندن کلید پشت در

کلیدسرا - مجله آموزشی وسایل امنیتی منزل شما > بلاگ کلیدسرا > جا ماندن کلید پشت در

جا ماندن کلید پشت در

احتمالاً برای شما هم بارها اتفاق افتاده که با مشکل جا ماندن کلید پشت در مواجه شده‌اید. در این مطلب 2 روش کاربردی و جالب برای حل مسئله جا ماندن کلید پشت در به همراه ویدئو آموزش داده شده است. با ما همراه باشید.

مقاله مرتبط (کلیک کنید) :  چگونه کلید شکسته را از قفل دربیاوریم ؟

روش اول: استفاده از کارت بانکی

 

آسان‌ترین راهی که می توان به کمک آن قفل درب را بدون کلید باز کرد، استفاده از یک کارت بانکی است. دلیل اینکه از کارت بانکی نام بردیم، مقاوم و محکم بودن آن است. بنابراین ما می‌توانیم از هر کارت محکم دیگری استفاده کنیم.

همانگونه که در ویدئو نشان داده می شود، در صورت جا ماندن کلید پشت در ابتدا کارت بانکی را محکم در دست خود نگه دارید و بخشی از آن را بین درب و چهارچوب (کمی بالاتر از قفل درب) وارد کنید.
سپس همزمان که کارت را به آهستگی بین درب و چهارچوب وارد می‌کنید، مدام به سمت بالا و پایین تکان دهید تا کارت راحت‌تر حرکت کند و بیشتر داخل برود. تنها پس از چند ثانیه، درب ساختمان باز خواهد شد.
نکته ۱: با توجه به ساختار زبانه‌ی قفل، این شیوه زمانی کاربرد دارد که شما بیرون درب ساختمان باشید.
نکته ۲: قفل‌های جدیدی که برای محافظت از ساختمان بکار می‌روند، تا حدودی ساختار متفاوتی با قفل‌های قدیمی دارند. در گذشته اگر کلید بر روی قفل در جا میماند، افراد از سمت دیگر درب، کلیدی را وارد قفل می‌کردند. سپس با کمی تقلا و اعمال زور، کلیدی که در سمت دیگر درب قرار گرفته بود را آهسته آهسته به سمت بیرون حل می‌دادند و سپس درب را باز می‌کردند.

اخطار: این شیوه اکنون برای درب‌های ساختمان به ویژه درب‌های ورودی منازل، بی فایده است زیرا ساختار قفل های جدید عوض شده است. بنابراین با انجام چنین کاری، زمان خود را از دست ندهید.

چگونه از بروز مجدد این مشکل جلوگیری کنیم؟

اگر از قفل و دستگیره هوشمند استفاده کنید، دیگر دچار این مشکل نخواهید شد و هیچ‌وقت پشت در نمی‌مانید.

در لینک زیر می‌توانید با انواع قفل و دستگیره هوشمند در سایت دیجیکالا آشنا شوید. روی لینک زیر کلیک کنید:

روش دوم: استفاده از سنجاق

 

دومین ترفند برای حل مشکل جا ماندن کلید پشت در، استفاده از دو وسیله بلند و باریک مانند سنجاق مو، سنجاق قفلی یا گیره فلزی دفتر است. در این شیوه ما به 2 عدد از ابزارهایی که در بالا اشاره شد، نیاز داریم. یکی از آنها برای جابجا کردن مغزی قفل و دیگری برای باز کردن پین‌های قفل بکار می‌رود.

مراحل انجام کار:

  1. یکی از سنجاق ها را به اندازه ۴۵ درجه و به شکل L لاتین خم کنید. سنجاق دوم را هم از وسط باز کنید و قسمت انتهایی آن را، حدود ۱۲۰ درجه باز کنید.
  2. سنجاق L شکل را وارد قسمت پایینی مغزی کنید. سنجاق L شکل می‌بایست داخل شیار پایین قرار بگیرد. پس از اینکه سنجاق را وارد شیار پایین مغزی کردید، آن را کمی به چپ و راست تکان دهید. اگر با تکان دادن سنجاق،‌ مغزی قفل تکان بخورد، سنجاق در شیار قرار گرفته و کار خود را درست انجام داده اید.
  3. از دومین سنجاق برای باز کردن پین‌های قفل استفاده می‌کنید. همزمان که سنجاق L شکل را در داخل مغزی قفل قرار داده اید، دومین سنجاق را به داخل مغزی قفل ببرید. سپس با حرکت بالا و پایین (همانطور که در ویدئو مشاهده می‌کنید)، سعی کنید پین‌ها را باز کنید. هر گاه صدای تیک مانندی شنیدید، به این معنیست که یکی از پین‌ها باز شده است. فراموش نکنید در این مرحله امکان دارد پین‌ها به ترتیب باز نشوند. کافیست سنجاق دوم را به صورت مداوم جابجا کنید و منتظر نمانید پین‌ها به ترتیب باز شوند.
  4. بعد از باز کردن همه‌ی پین‌های قفل، سنجاق L شکلی را که در پایین مغزی قفل قرار داده بودید را به سمت چپ و راست تکان دهید تا قفل درب باز شود.

نکته: اگر برای باز کردن درب، از سنجاق سر بانوان استفاده می کنید، بخش گرد پلاستیکی که در انتهای سنجاق است را جدا کنید.

چگونه دیگر پشت در نمانیم؟

همانطور که گفتیم اگر از قفل و دستگیره هوشمند استفاده کنید، دیگر دچار این مشکل نخواهید شد و هیچ‌وقت پشت در نمی‌مانید.

در لینک زیر می‌توانید با انواع قفل و دستگیره هوشمند در سایت دیجیکالا آشنا شوید. روی لینک زیر کلیک کنید:

One thought on “جا ماندن کلید پشت در

  1. واقعا ممنون همین این رسیدم خونه کلید پشت در موندخ بود کسیم نبود ینی همه مسافرت هستن این کارو کردم در باز شد ?????? اخیششش فک کردم بد بخت شدم دیگه??

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.