کلیدسرا، کمک‌حال شما برای حفظ امنیت منزل و ماشین‌تان

۴ نکته در انتخاب بهترین هویه لحیم کاری + معرفی ۱۰ هویه عالی برای خرید

کلیدسرا - کلیدسازی شبانه روزی > هویه > ۴ نکته در انتخاب بهترین هویه لحیم کاری + معرفی ۱۰ هویه عالی برای خرید

۴ نکته در انتخاب بهترین هویه لحیم کاری + معرفی ۱۰ هویه عالی برای خرید

هویه یکی از ابزارهای کلیدی در هر جعبه ابزاری است که هم برای انجام پروژه‌های جانبی و سرگرمی و هم برای انجام کارهای حرفه‌ای کاربرد بسیار زیادی دارد. وسیله‌ای که هم برای ساختن و متصل کردن و هم برای تعمیر کردن به کار می‌رود و یکی از نیازهای اساسی هر کسی است که به دنبال ساختن است.

یکی از کاربردهای مهم هویه لحیم کاری است. در این مطلب می‌خواهیم با هم بررسی کنیم که ویژگی‌های هویه مناسب لحیم کاری چیست و چطور بهترین هویه لحیم کاری را انتخاب کنیم. در انتها نیز تعدادی هویه مناسب برای لحیم کاری برای انواع نیازها معرفی می‌کنیم تا در صورت تمایل به راحتی بتوانید آن‌ها را تهیه کنید.

برای تهیه بهترین هویه لحیم کاری مناسب باید به 4 نکته دقت کنید :

 • توان هویه
 • نوع هویه
 • قابلیت کنترل دما
 • لوازم و ویژگی‌های جانبی

 

توان هویه

توان بیشتر هویه‌های موجود در بازار بین ۲۰ تا ۶۰ وات است. به طور کلی هرچه توان یک هویه بالاتر باشد می‌توان گفت که هویه بهتری است. توان پایین به معنی سرعت کم‌تر در گرم‌شدن هویه و ناپایدار بودن دمای آن است و این موضوع می‌تواند کار شما را با مشکل روبرو کند. هویه‌ای که نتواند دمای خود را ثابت نگاه‌دارد باعث بی‌نظمی و خراب شدن لحیم‌کاری در برخی نقاط می‌شود و حتی ممکن است که به قطعات شما آسیب وارد کند.

باید در نظر داشته باشید که توان بالا لزوما به معنای دمای بالاتر نیست و هویه‌ای که توان بالایی دارد می‌تواند با سرعت بالاتری به دمای مورد نظر ما برسد و آن دما را بهتر حفظ کند.

 

نوع هویه

هویه‌ها را از نظر شکل و مشخصات ظاهری آن می‌توان به سه دسته تقسیم کرد:

 1. هویه‌ قلمی (هویه خودکاری)
 2. هویه تفنگی
 3. هویه استیشن (ایستگاهی)

 

 • هویه قلمی (هویه خودکاری)

هویه قلمی یا هویه خودکاری ساده ‌ترین و ارزان ترین نوع هویه برای لحیم کاری است که برای افراد مبتدی و کسانی که پروژه‌های ساده و بیشتر به صورت سرگرمی انجام می‌دهند کاربرد دارد. این نوع هویه به دلیل شکل آن که شبیه به یک قلم یا خودکار است قلمی نام گرفته است و از یک دسته پلاستیکی و المنت و نوک ساده هویه تشکیل شده است که معمولا به برق متصل می‌شود.

هویه‌های قلمی معمولا تنظیم‌گر دما ندارند و دمای آن‌ها متغییر است و به همین دلیل برای کارهای حرفه‌ای با حساسیت بالا و همچنین برای کسانی که پروژه‌های مختلفی را انجام می‌دهند مناسب نیست.

ما برای انتخاب بهترین هویه قلمی یک مطلب جداگانه نوشته‌ایم و اگر فکر می‌کنید که این هویه می‌تواند نیازهای شما را رفع کند، پیشنهاد می‌کنیم که آن را مطالعه کنید :

۳ نکته مهم برای خرید بهترین هویه قلمی + معرفی ۹ هویه قلمی مناسب جهت خرید

 

 • هویه تفنگی

هویه تفنگی از نظر ویژگی‌ها بسیار شبیه به هویه قلمی است. این هویه به دلیل شکل آن که شبیه تفنگ است، هویه تفنگی نام گرفته است. هویه تفنگی به دلیل شکل آن کار را بسیار راحت می‌کند و برای لحیم کاری بسیار مناسب است و دست را خسته نمی‌کند. بعضی از هویه‌های تفنگی نوار متصلی دارند که لحیم را تغذیه می‌کند و به همین دلیل یکی از بهترین گزینه‌ها برای کار راحت به حساب می‌آید.

هویه‌ تفنگی معمولا به راحتی و به سرعت گرم می‌شود و بسته به توان آن می‌تواند دماهای بالا را هم فراهم کند. قیم این مدل از هویه‌ها معمولا کمی‌ گران تر از هویه‌های قلمی است. این نوع هویه به دلیل اینکه معمولا تنظیم‌گر دما ندارد، برای گستره وسیع پروژه‌ها مناسب نیست و در صورتی که برای کارهای حرفه‌ای نیاز به هویه دارید بهتر است به دنبال نوع دیگری از هویه‌ها باشید.

برای انتخاب بهترین هویه تفنگی پیشنهاد می‌کنیم که به مطلب زیر مراجعه کنید :

۳ نکته مهم برای خرید بهترین هویه تفنگی + معرفی ۷ مدل هویه تفنگی مناسب جهت خرید

 

 • هویه استیشن

هویه استیشن را می‌توان بهترین هویه برای لحیم کاری دانست. این نوع هویه در واقع ترکیب یک هویه قلمی و یک منبع قدرت است که به صورت یک جعبه به آن متصل است. هویه‌ استیشن قابلیت تنظیم دما و توان و بسته به نوع آن تنظیمات دیگری را نیز دارد و می‌توان با توجه به نوع پروژه و موادی که با آن‌ها سر و کار داریم دمای نوک هویه را با دقت بالایی تنظیم کنیم. علاوه بر این، هویه‌های استیشن از توان نسبتا بالایی برخوردارند که کمک می‌کند دما را به صورت ثابت نگاه دارند.

هویه‌ استیشن به دلیل همراه بودن با منبع قدرت وزن نسبتا زیادی دارد و ممکن است برای حمل کردن مناسب نباشد و به همین دلیل بهترین کاربرد آن در محیط‌های کارگاهی و با کارکرد ثابت است. علاوه بر این، هویه‌های استیشن از قیمت نسبتا بالایی برخوردار هستند که ممکن است برای کاربران مبتدی پرداخت چنین هزینه‌ ای قابل توجیه نباشد. اما اگر به دنبال یک هویه تمام عیار و دقیق برای انواع پروژه‌ها هستید بدون شک باید به دنبال یک هویه استیشن باشید.

برای خرید بهترین هویه استیشن پیشنهاد می‌کنیم به مطلب زیر مراجعه کنید :

۳ نکته در خرید بهترین هویه استیشن + معرفی مدل‌های عالی جهت خرید

 

 • لوازم و ویژگی‌های جانبی

لوازم جانبی مانند جعبه حمل هویه، پایه هویه، پاک‌کننده نوک هویه و … از مواردی هستند که اگر همراه با هویه باشند، کار با هویه را بسیار آسان‌تر می‌کنند. برخی مدل‌ها مانند هویه‌های استیشن از این نظر بسیار مناسب هستند و پایه هویه و قابلیت تنظیم دما آن‌ها را به گزینه‌های بسیار مناسبی تبدیل می‌کند. اما برخی از لوازم مانند پاک‌کننده نوک هویه و پایه را می‌توان به صورت جداگانه هم تهیه کرد و به همین دلیل ما در بخش آخر به معرفی برخی لوازم جانبی مناسب برای کار بهتر با هویه می‌پردازیم.

 

بهترین هویه های مناسب لحیم کاری

در ادامه به معرفی ۱۰ مدل از بهترین هویه های لحیم کاری موجود در بازار می‌پردازیم. این مدل‌ها با بررسی نظر کاربران و امتیازهای آن‌ها و همینطور با توجه به مولفه‌های گفته شده در این مقاله انتخاب شده است و می‌توانید با توجه به نیازهای خود آن‌ها را انتخاب کنید و از آن‌ها در پروژه‌های خود استفاده کنید.

۱. مجموعه 4 عددی تجهیزات الکترونیکی سومو مدل SM 300

مجموعه ۴ عددی سومو مدل SM 300 با توان ۴۰ وات انتخابی ایده‌آل برای افراد مبتدی و کسانی است که با پروژه‌های متنوع سر و کار ندارند. این هویه با تجهیزات جانبی مانند پایه نگه‌دارنده، قلع‌کش و سیم قلع، کار را برای شما بسیار راحت می‌کند و از کار با آن بسیار لذت خواهید برد.

برای خرید این تجهیزات از دیجیکالا روی لینک زیر کلیک کنید:

 

۲. هویه تفنگی 130 وات سومو مدل SM-108

هویه تفنگی سومو مدل SM-108 با ۱۳۰ وات توان، یک انتخاب بسیار مناسب حتی برای پروژه‌های نیمه حرفه‌ای است. توان بالای این هویه دمای پایداری را به شما می‌دهد و به سرعت هم گرم می‌شود و می‌توانید با آن به راحتی کار کنید. همچنین شکل ظاهری زیبای این هویه نیز از مزایای آن به حساب می‌آید که اگر ظاهر هویه برایتان مهم است نباید در انتخاب آن شک کنید. ۴۷۰ پیشنهاد خرید در دیجیکالا، سندی است بر این که با خرید این هویه هیچ گاه پشیمان نمی‌شوید.

برای خرید این هویه از دیجیکالا روی لینک زیر کلیک کنید:

 

۳. هویه 80 وات چم مدل CH 120

اگر شکل ظاهری برایتان اهمیت چندانی ندارد و به دنبال گزینه‌ای برای تمرین لحیم کاری هستید هویه چم مدل CH 120 می‌تواند انتخاب مناسبی باشد. این هویه برای مبتدیان مناسب بوده و در قیمت‌های پایین شاید بهترین هویه‌ای باشد که می‌توانید داشته باشید.

برای خرید این هویه از دیجیکالا روی لینک زیر کلیک کنید:

 

۴. هویه 40 وات سومو مدل SM-140

اگر به دنبال یک هویه با دوام، مطمئن، خوش فرم و مناسب برای پروژه‌های معمولی هستید، هویه ۴۰ وات سومو مدل SM-140 بدون شک یک گزینه عالی است.

برای خرید این هویه از دیجیکالا روی لینک زیر کلیک کنید:

 

۵. هویه تفنگی 60-30 واتی سومو مدل SM125

یکی از سختی‌های حین لحیم‌ کاری، نگهداری سیم لحیم است. هویه تفنگی سومو مدل SM125 این مشکل را به خوبی حل کرده و با اضافه کردن قسمتی به انتهای هویه تفنگی، شما می‌توانید تنها با فشردن یک دکمه میزان سیم لحیم مورد نیاز خود را تغذیه کنید. همچنین این هویه دو حالت ۳۰ وات و ۶۰ وات را دارد که قابل تنظیم است و می‌تواند نیازهای مختلف شما را برطرف کند. این هویه برای پروژه‌های نیمه حرفه‌ای یک گزینه عالی است.

برای خرید این هویه از دیجیکالا روی لینک زیر کلیک کنید:

 

۶. دستگاه هویه دیجیتال ولر مدل WE1010

اگر به دنبال بهترین هویه استیشن برای پروژه‌های حرفه‌ای خود هستید، بدون شک هویه ولر مدل WE1010 انتخابی ایده‌آل است. هرچند این مدل قیمت بالایی دارد اما با خرید این مدل می‌توانید از بهترین نتیجه مطمئن باشید.

برای خرید این هویه از دیجیکالا روی لینک زیر کلیک کنید:

 

۷. دستگاه هویه گرداک مدل 952A

دستگاه هویه استیشن گرداک مدل A952 نیز از هویه‌های استیشن محبوب در بازار است که برای کاربران حرفه‌ای انتخاب نسبتا مناسبی است. این مدل هویه علاوه بر منبع تنظیم‌ توان و دمای خروجی و پایه هویه، دارای دمنده هوای گرم هم هست. هرچند قیمت این هویه بالا است و تنها برای افراد حرفه‌ای مناسب است.

برای خرید این هویه از دیجیکالا روی لینک زیر کلیک کنید:

 

۸. هویه تفنگی 100 وات سومو مدل SM3100

اگر به دنبال یک هویه تفنگی با کیفیت بالا هستید، هویه تفنگی سومو مودل SM3100 بدون شک یک انتخاب مناسب برای شماست. این مدل هویه با توان ۱۰۰ وات و زمان گرم شدن سریع که حدود ۷ ثانیه است، یک گزینه عالی برای لحیم کاری در دمای بالا است. همچنین کیف مخصوص حمل هویه و نوک یدکی همراه این مدل، مزیت بسیار مناسبی به شمار می‌آید.

برای خرید این هویه از دیجیکالا روی لینک زیر کلیک کنید:

 

۹. هویه 80 وات میتسو کد 92

اگر به دنبال یک هویه تفنگی ارزان و نسبتا مناسب (با توجه به قیمت) هستید، هویه ۸۰ وات میتسو می‌تواند شما را راضی کند و در پروژه‌های معمولی شما را کمک کند. این هویه مناسب برای افراد مبتدی است و در واقع یک هویه قلمی است که با دسته موجود در کنار این مدل، تبدیل به یک هویه تفنگی می‌شود.

برای خرید این هویه از دیجیکالا روی لینک زیر کلیک کنید:

 

۱۰. هویه 100 وات حرارت الکتریک مدل Wooden Handle

هویه wooden handle با توان ۱۰۰ وات و قیمت بسیار مناسب، گزینه‌ای با کیفیت و عالی در قیمت‌های پایین است که می‌تواند شما را به خوبی راضی کند.

برای خرید این هویه از دیجیکالا روی لینک زیر کلیک کنید:

 

بهترین لوازم جانبی مناسب برای هویه لحیم کاری

یکی از لذت‌های کار با هر ابزاری، تهیه لوازم جانبی برای آن است. کامل کردن ابزار جانبی هویه برای لحیم کاری علاوه بر اینکه به شما کمک می‌کند تا کار خود را بهتر انجام دهید، حس حرفه‌ای بودن به شما می‌دهد و لذت کار با هویه را دو چندان می‌کند. برای کار با هویه مناسب لحیم کاری ما پیشنهاد می‌کنیم که حتما نگاهی به لوازم جانبی زیر بیندازید.

پایه هویه

در صورتی که مدل هویه شما ابتدایی است و سیم لحیم جزو لوازم همراه آن نیست، یکی از ابزارهای مهمی که باید تهیه کنید پایه هویه است. با داشتن پایه هویه می‌توانید هویه خود را در جای مناسب قرار دهید و از سوختن میز یا دیگر ابزارهای دیگر مجاور هویه جلوگیری کنید و همچنین به میز کارتان نظم دهید.

۱. پایه هویه مدل P/10//3 همراه با روغن لحیم مبنا و سیم لحیم

اگر به دنبال یک پایه هویه ارزان و مناسب هستید، بدون شک این پایه هویه انتخاب مناسبی برای شماست که نیازهای اولیه‌تان را رفع خواهد کرد.

برای خرید این پایه هویه از دیجیکالا روی لینک زیر کلیک کنید:

 

۲. پایه هویه سومو مدل SM 103

پایه هویه سومو مدل SM 103 یک پایه با کیفیت و ظاهر مناسب است که می‌توانید با تهیه آن به میز کار خود نظم دهید. این پایه هویه دارای قابلیت تنظیم زاویه قرارگیری هویه و همچنین قرقره مناسب برای سیم قلع و همچنین پد نسوز برای پاکسازی نوک هویه است.

برای خرید این پایه هویه از دیجیکالا روی لینک زیر کلیک کنید:

 

۳. پایه هویه مدل TE-801

اگر به دنبال یک پایه حرفه‌ای برای لحیم‌کاری هستید در انتخاب این مدل شک نکنید. این مدل علاوه بر پایه هویه دارای گیره مناسب برای نگاهداری بورد الکترونیکی هنگام لحیم کاری است و همچنین ذره بین قرار گرفته در این مدل به شما کمک می‌کند تا لحیم‌ کاری قطعات ریز را به راحتی انجام دهید.

برای خرید این پایه هویه از دیجیکالا روی لینک زیر کلیک کنید:

 

پاک کننده نوک هویه

کار با هویه برای لحیم کاری دردسرهای خاص خود را هم دارد. معمولا لحیم پس از ذوب شدن به نوک یا بدنه هویه می‌چسبد و این موضوع در بلندمدت می‌تواند علاوه بر زشتی ظاهری، به هویه شما صدمه بزند. به همین دلیل ما توصیه می‌کنیم که حتما پاک کننده نوک هویه را هم تهیه کنید. دو مدل پاک کننده نوک هویه زیر را می‌توانید بسته به نوع نیازتان انتخاب کنید.

۱. پاک کننده نوک هویه سومو مدل SM107

۲. اسفنج نسوز مدل B47

 

قلع کش

معمولا در زمان لحیم کاری پیش می‌آید که به اشتباه مقدار زیادی لحیم در یک نقطه قرار دهید و قطعه شما با مشکل مواجه شود یا شکل لحیم کاری شما را نامناسب کند. برای برداشتن قلع اضافی از ابزاری به نام قلع کش استفاده می‌شود که دو نوع نواری و پمپی دارد. در مدل نواری قلع پس از آب شدن توسط هویه به یک نوار خاص می‌چسبد و در مدل پمپی قلع پس از آب شدن توسط قلع کش مکیده می‌شود. دو مدل زیر از مدل‌های با کیفیت و قیمت مناسب هستند که ما پیشنهاد می‌کنیم.

۱. قلع کش سومو مدل SM101

 

۲. سیم قلع کش سومو مدل SM 115

 

 

پد لحیم کاری

پد لحیم کاری یک ابزار حرفه‌ای است که به شما کمک می‌کند میز کار مرتبی داشته باشید و قطعات مختلف مورد نیاز برای لحیم کاری و کار با هویه لحیم کاری را در جای مشخصی قرار دهید و کار شما را آسان می‌کند. اگر معمولا قطعات زیادی روی میز شما قرار دارد و می‌خواهید نظمی به کار خود بدهید پیشنهاد می‌کنیم که به پد لحیم کاری زیر نگاهی بیندازید.

پد لحیم کاری مدل S-160

 

 

همچنین برای خرید تخفیف‌دار تمامی تجهیزات مربوط به هویه روی لینک زیر کلیک کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *