کلیدسرا، کمک‌حال شما برای حفظ امنیت منزل و ماشین‌تان

۳ نکته مهم برای انتخاب بهترین هویه تفنگی + معرفی ۷ هویه تفنگی عالی برای خرید

کلیدسرا - کلیدسازی شبانه روزی > هویه > ۳ نکته مهم برای انتخاب بهترین هویه تفنگی + معرفی ۷ هویه تفنگی عالی برای خرید

 

۳ نکته مهم برای انتخاب بهترین هویه تفنگی + معرفی ۷ هویه تفنگی عالی برای خرید

شاید بخواهید لوازم برقی منزل را خودتان تعمیر کنید، یا شاید بخواهید قطعات الکترونیکی را روی بورد قرار دهید و یک چیز جدید بسازید، یا شاید هم به دنبال تهیه یک کاردستی برای مدرسه‌تان باشید و خیلی شایدهای دیگر. در تمام این موارد شما به یک هویه خوب نیاز دارید تا در انجام کارهایتان به شما کمک کند. هویه‌های تفنگی با توان بالا و راحتی در دست گرفتن، یکی از بهترین گزینه‌هایی هستند که باید در جعبه ابزار شما وجود داشته باشند. در این پست می‌خواهیم چگونگی انتخاب یک هویه تفنگی خوب را با هم بررسی کنیم.

برای خرید بهترین هویه تفنگی بهتر است این نکته را در نظر داشته باشیم که هویه تفنگی تنها یک نوع از انواع هویه است و اگر هنوز نمی‌دانید که آیا به هویه تفنگی احتیاج دارید یا نه، بهتر است پست بهترین هویه لحیم کاری را مطالعه کنید.

همانطور که در آن مقاله اشاره کردیم هویه تفنگی از نظر ویژگی‌ها بسیار شبیه به هویه قلمی است و بسیاری از مواردی که در انتخاب بهترین هویه قلمی گفتیم، در مورد انتخاب بهترین هویه تفنگی هم صدق می‌کند.

این هویه به دلیل شکل آن، هویه تفنگی نام گرفته است. هویه تفنگی به دلیل شکل آن کار شما را بسیار راحت می‌کند و برای لحیم کاری بسیار مناسب است و دست را خسته نمی‌کند. بعضی از هویه‌های تفنگی نوار متصلی دارند که لحیم را تغذیه می‌کند و به همین دلیل یکی از بهترین گزینه‌ها برای کار راحت به حساب می‌آید.

هویه‌ تفنگی معمولا توان بالاتری نسبت به هویه‌های قلمی دارد و به همین دلیل با سرعت بیشتری گرم می‌شود و بسته به توان آن می‌تواند دماهای بالاتری را فراهم کند. قیمت هویه‌های تفنگی معمولا کمی‌ گران تر از هویه‌های قلمی یا خودکاری است. در انتخاب هویه‌های تفنگی باید توجه داشته باشید که توان بالاتر این هویه‌ها هم به معنی سرعت گرم شدن بیشتر و هم به معنی دمای نسبتا بالاتر است و ممکن است برای قطعات و بوردهای حساس مناسب نباشد.  این هویه در پروژه‌های نیازمند دمای بالاتر مناسب است. هویه‌های تفنگی معمولا تنظیم‌گر دما ندارند و به همین دلیل اگر به دنبال استفاده از هویه در پروژه‌های مختلف هستید باید به دنبال هویه‌های حرفه‌ای‌تری مانند هویه استیشن باشید.

 

چه هویه تفنگی بخریم ؟

برای انتخاب بهترین هویه تفنگی بهتر است به چند نکته دقت کنیم تا بهترین هویه تفنگی متناسب با نیازهای خود را انتخاب کنیم :

  • توان هویه
  • قابلیت کنترل دما
  • لوازم و ویژگی‌های جانبی

 

توان هویه

هویه‌های تفنگی به طور متوسط، توان بالاتری نسبت به هویه‌های قلمی دارند. به طور کلی هرچه توان یک هویه تفنگی بالاتر باشد می‌توان گفت که هویه بهتری است. توان پایین یعنی سرعت کم‌تر در گرم‌ شدن هویه و ناپایدار بودن دما که این موضوع می‌تواند باعث مشکل شود. هویه‌ای دمای ثابت نداشته باشد میتواند باعث بی‌نظمی و خراب شدن لحیم‌کاری شود و حتی به برخی قطعات آسیب وارد کند.

فراموش نکنید که توان بالا لزوما به معنای دمای بالاتر نیست و توان نسبتا بالاتر هویه‌ تفنگی به این معنی است که این هویه می‌تواند با سرعت بالاتری به دمای مورد نظر برسد و آن دما را بهتر حفظ کند.

 

لوازم و ویژگی‌های جانبی

لوازمی مانند جعبه حمل هویه، پایه هویه، پاک‌کننده نوک هویه و … از مواردی هستند که اگر همراه با هویه تفنگی باشند، کار با هویه را بسیار راحت‌تر می‌کنند. هویه‌های تفنگی به دلیل توان بالا و دماهای بالایی که ایجاد می‌کنند معمولا به نگهدارنده احتیاج دارند و در صورتی که از نگهدارنده استفاده نکنیم ممکن است باعث ایجاد سوختگی در فرش یا میز کار یا برخورد با دستان و ایجاد سوختگی شوند. پس بهتر است که در خرید هویه تفنگی به لوازم جانبی آن نیز دقت کنیم. برخی از لوازم مانند پاک‌کننده نوک هویه و پایه را می‌توان به صورت جداگانه هم تهیه کرد و به همین دلیل ما در بخش آخر به معرفی برخی لوازم جانبی مناسب برای کار بهتر با هویه می‌پردازیم.

 

قابلیت کنترل دما

از آنجایی که بیشتر هویه‌های تفنگی موجود در بازار از قابلیت کنترل دما برخوردار نیستند، در مورد هویه‌های تفنگی می‌توان از این موضوع صرف نظر کرد و باقی موارد را بررسی کرد.

 

بهترین هویه های تفنگی مناسب لحیم کاری

در ادامه به معرفی چند هویه تفنگی مناسب لحیم کاری از بین مدل‌های هویه تفنگی موجود در بازار می‌پردازیم. این مدل‌ها با مرور نظر کاربران و امتیازهای آن‌ها و همینطور با توجه به مولفه‌های مورد توجه در این مقاله انتخاب شده و می‌توانید با توجه به نیازهای خود از میان آن‌ها انتخاب کنید و در پروژه‌های خود استفاده کنید.

۱. هویه تفنگی میتسو مدل TB

هویه تفنگی میتسو مدل TB یک هویه تفنگی ارزان قیمت است که اگر برای کارهای معمولی به یک هویه تفنگی نیاز دارید می‌توانید روی آن حساب کنید.

برای خرید این هویه از دیجیکالا روی لینک زیر کلیک کنید:

 

۲. هویه تفنگی 130 وات سومو مدل SM-108

هویه تفنگی سومو مدل SM-108 با ۱۳۰ وات توان، یک انتخاب بسیار عالی برای بسیاری از پروژه‌ها است. توان بالای این هویه باعث ایجاد دمای پایداری می‌شود و به دلیل این توان بالا، هویه به سرعت گرم می‌شود و می‌توان با آن به راحتی کار کرد. همچنین شکل ظاهری زیبا نیز از مزایای این هویه است و اگر ظاهر هویه برایتان مهم است نباید در انتخاب آن شک کنید. این هویه ۴۷۰ پیشنهاد خرید در دیجیکالا دارد که باعث ایجاد اطمینان بالا از خرید این هویه می‌شود.

برای خرید این هویه از دیجیکالا روی لینک زیر کلیک کنید:

 

۳. هویه دایو 25 تا 130 واتی DS244

هویه دایو 25 تا 130 واتی DS244 با محدوده توان متغییر و ظاهر مناسب و کیفیت خوب و البته محدوده قیمتی معقول آن، یک هویه تفنگی عالی است و می‌توانید مطمئن باشید که با انتخاب این هویه، از انتخاب خود راضی خواهید بود.

برای خرید این هویه از دیجیکالا روی لینک زیر کلیک کنید:

 

۴. هویه تفنگی 60-30 واتی سومو مدل SM125

نگهداری سیم لحیم یکی از سختی‌های حین لحیم‌ کاری است. هویه تفنگی سومو مدل SM125 این موضوع را بسیار راحت کرده است. شما می‌توانید تنها با فشردن یک دکمه میزان سیم لحیم مورد نیاز خود را به نوک هویه نزدیک کرده و قطعه مورد نظرخود را لحیم کاری کنید. این هویه دو حالت ۳۰ وات و ۶۰ وات را دارد و قابل تنظیم است و می‌توانید نیازهای مختلف خود را با آن برطرف کند. این هویه برای پروژه‌های نیمه حرفه‌ای یک گزینه ایده آل است.

برای خرید این هویه از دیجیکالا روی لینک زیر کلیک کنید:

 

۵. هویه تفنگی 100 وات التو مدل BLITZ2600

هویه تفنگی 100 وات التو مدل BLITZ2600 با توان بالای ۱۰۰ وات و کیفیت عالی که دارای استاندارد اتحادیه اروپا است، می‌تواند نیازهای شما را به بهترین شکل برطرف کند.

برای خرید این هویه از دیجیکالا روی لینک زیر کلیک کنید:

 

۶. هویه تفنگی 100 وات سومو مدل SM3100

اگر به دنبال یک هویه تفنگی با کیفیت بالا هستید، هویه تفنگی سومو مودل SM3100 بدون شک یک انتخاب مناسب برای شماست. این مدل هویه با توان ۱۰۰ وات و زمان گرم شدن سریع که حدود ۷ ثانیه است، یک گزینه عالی برای لحیم کاری در دمای بالا است. همچنین کیف مخصوص حمل هویه و نوک یدکی همراه این مدل، مزیت بسیار مناسبی به شمار می‌آید.

برای خرید این هویه از دیجیکالا روی لینک زیر کلیک کنید:

 

۷. هویه 80 وات میتسو کد 92

هویه ۸۰ وات میتسو به عنوان یک هویه تفنگی ارزان می‌تواند شما را به خوبی راضی کند و در پروژه‌های معمولی بسیار کارا است. این هویه مناسب برای افراد مبتدی است. هویه ۸۰ وات میتسو در واقع یک هویه قلمی است که با دسته موجود در کنار این مدل، تبدیل به یک هویه تفنگی می‌شود.

برای خرید این هویه از دیجیکالا روی لینک زیر کلیک کنید:

 

بهترین لوازم جانبی مناسب برای هویه لحیم کاری

یکی از لذت‌های کار با هر ابزاری، تهیه لوازم جانبی برای آن است. کامل کردن ابزار جانبی هویه برای لحیم کاری علاوه بر اینکه به شما کمک می‌کند تا کار خود را بهتر انجام دهید، حس حرفه‌ای بودن به شما می‌دهد و لذت کار با هویه را دو چندان می‌کند. برای کار با هویه مناسب لحیم کاری ما پیشنهاد می‌کنیم که حتما نگاهی به لوازم جانبی زیر بیندازید.

پایه هویه

در صورتی که مدل هویه شما ابتدایی است و سیم لحیم جزو لوازم همراه آن نیست، یکی از ابزارهای مهمی که باید تهیه کنید پایه هویه است. با داشتن پایه هویه می‌توانید هویه خود را در جای مناسب قرار دهید و از سوختن میز یا دیگر ابزارهای دیگر مجاور هویه جلوگیری کنید و همچنین به میز کارتان نظم دهید.

۱. پایه هویه مدل P/10//3 همراه با روغن لحیم مبنا و سیم لحیم

به عنوان یک پایه هویه ساده و ارزان بدون شک این پایه هویه انتخاب مناسبی است و نیازهای اولیه‌ افراد مبتدی را رفع می‌کند.

برای خرید این پایه هویه از دیجیکالا روی لینک زیر کلیک کنید:

 

۲. پایه هویه سومو مدل SM 103

این پایه هویه، یک پایه با کیفیت و مناسب است که می‌توانید با آن به میز کار خود نظم بدهید. این پایه هویه دارای قابلیت تنظیم زاویه قرارگیری هویه، قرقره مناسب برای سیم قلع و همچنین پد نسوز برای پاکسازی نوک هویه است.

برای خرید این پایه هویه از دیجیکالا روی لینک زیر کلیک کنید:

 

۳. پایه هویه مدل TE-801

اگر به دنبال یک پایه هویه حرفه‌ای هستید حتما به این مدل نگاهی بیندازید. این مدل علاوه بر پایه، هویه دارای گیره نگهداری بورد الکترونیکی هنگام لحیم کاری است و ذره بین این مدل در لحیم‌ کاری قطعات ریز به شما کمک می‌کند.

برای خرید این پایه هویه از دیجیکالا روی لینک زیر کلیک کنید:

 

پاک کننده نوک هویه

هویه برای لحیم کاری دردسرهای خاصی دارد. قلع معمولا پس از ذوب شدن به نوک یا بدنه هویه می‌چسبد و این موضوع می‌تواند علاوه بر زشتی ظاهری، باعث صدمه خوردن دستگاه هویه می‌شود.  توصیه ما این است که حتما پاک کننده نوک هویه تهیه کنید. دو مدل زیر، از مدل‌های پیشنهادی ما در کلیدسرا هستند :

۱. پاک کننده نوک هویه سومو مدل SM107

۲. اسفنج نسوز مدل B47

 

قلع کش

در لحیم کاری پیش می‌آید که به اشتباه مقدار زیادی لحیم را در یک نقطه قرار می‌دهید و قطعه با مشکل روبرو شود و یا لحیم کاری را زشت کند. برای برداشتن قلع اضافه از ابزاری به نام قلع کش استفاده می‌شود که به دو نوع نواری و پمپی تقسیم می‌شود. در قلع کش مدل نواری قلع پس از ذوب شدن توسط هویه به یک نوار مخصوص می‌چسبد و در قلع کش مدل پمپی قلع پس از ذوب شدن توسط قلع کش مکیده می‌شود. ما دو مدل قلع کش زیر با به شما توصیه می‌کنیم :

۱. قلع کش سومو مدل SM101

 

۲. سیم قلع کش سومو مدل SM 115

 

 

پد لحیم کاری

پد لحیم کاری برای داشتن یک میز کار مرتب بسیار مناسب است و اگر میخواهید قطعات مختلف لحیم کاری و کار با هویه را در جای مشخصی قرار دهید باعث سهولت کار شما می‌شود. پیشنهاد ما این است که پد لحیم کاری زیر را حتما مد نظر داشته باشید و برای مرتب کردن میز کار خود از آن استفاده کنید.

پد لحیم کاری مدل S-160

 

 

همچنین برای خرید تخفیف‌دار تمامی تجهیزات مربوط به هویه روی لینک زیر کلیک کنید:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *