کلیدسرا، مجله تخصصی آموزش ساخت ریموت، سوئیچ اتومبیل و حفظ امنیت منزل شما

باز کردن دربهای ضد سرقت با کارت

کلیدسرا - مجله آموزشی وسایل امنیتی منزل شما > بلاگ کلیدسرا > باز کردن دربهای ضد سرقت با کارت

باز کردن دربهای ضد سرقت با کارت

باز کردن دربهای ضد سرقت با کارت یکی از سؤالات رایجی است که با ظهور نسل جدید درب‌های ضد سرقت پیش می‌آید. قبل از پاسخ به سؤالات این چنینی نیاز داریم در مورد درب‌های ضد سرقت و ساختار قفل‌های آن اطلاعات کافی کسب کنیم و سپس به موضوع باز کردن دربهای ضد سرقت با کارت یا هر ابزار دیگری بپردازیم. در ادامه‌ی مطلب توضیحات تکمیلی در مورد دربهای ضد سرقت به همراه ویدئوی باز کردن درب بدون قفل آمده است. پس با ما همراه باشید.

آموزش های ما: آموزش قفل و کلید سازی – تعمیرات انواع درب‌های ساده، ضد سرقت و اتوماتیک – تعمیرات انواع ریموت و سوئیچ در تهران

مقاله مرتبط (کلیک کنید): چگونه با ابزارهایی که دم دست داریم، کلید شکسته را از قفل در بیاوریم؟

ادامه مطلب: نحوه باز کردن دربهای ضد سرقت با کارت + ویدئو

 

 

باز کردن دربهای ضد سرقت با کارت

دربهای ضد سرقت از چه قطعاتی تشکیل شده اند؟

دلایل مختلفی از جمله فراموش کردن کلید و یا خرابی قفل درب باعث می‌شوند ما پشت درب‌های بسته شده‌ی ضد سرقت بمانیم. در این شرایط دشوار چاره چیست؟ اجازه دهید در ابتدا نگاهی به قطعات سازنده دربهای ضد سرقت و به ویژه قفل بکار رفته در آن بیاندازیم و سپس به این مسئله بپردازیم که آیا باز کردن دربهای ضد سرقت با کارت و یا هر ابزار دیگری امکانپذیر می‌باشد یا خیر؟

در مجموع سه نوع از دربهای امنیتی (Security Door) در بازار به فروش می‌رسند:

  • درب ضد سرقت (ساختمان‌ مسکونی و تجاری)
  • درب ضد حریق (فرودگاه، کارخانه و …)
  • درب ضد آب (داخل ساختمان)

در ساخت درب‌های ضد سرقت از ورقه‌های فولادی استفاده می‌شود که در برابر ضربه و آسیب‌های احتمالی دیگر، مقاوم هستند. همچنین در درب‌های ضد سرقت ۴ عدد پین پشت لولا گاوصندوقی، درزگیر و لولاهایی که داخل ساختمان پنهان شده‌اند، بکار می‌رود.

 

آیا باز کردن دربهای ضد سرقت با کارت امکانپذیر است؟

با وجود قطعاتی در درب‌های ضد سرقت بکار می‌رود (در پاراگراف بالا نام برده شده است) تنها راه باقی مانده، باز کردن درب از طریق قفل آن می‌باشد. بنابراین این سؤال پیش می‌آید که در دربهای ضد سرقت از چه نوع قفلی استفاده می‌شود؟ در دربهای ضد سرقت از انواع قفل‌های ۷ زبانه، قفل‌های مولتی سیستم چهارده زبانه، قفل چنگکی و یا قفل هوشمند برقی یا الکترونیکی استفاده می‌شود.
این قفل‌ها برای امنیت ساختمان در برابر سارقین و همچنین محافظت از داخل ساختمان ساخته شده‌اند و نفوذناپذیر هستند. در واقع شما نمی‌توانید از طریق ترفندهایی که برای باز کردن قفل درب‌های معمولی بکار می‌روند، این نوع قفل‌ها را باز کنید. بنابراین باز کردن دربهای ضد سرقت با کارت نیز ممکن نیست.
تنها راه باز کردن دربهای ضد سرقت تعویض قفل آن توسط کلید ساز و یا باز کردن قفل توسط ابزارهای مخصوص کلیدسازان است. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم با دستکاری قفل درب، آسیب بیشتری به آن وارد نکنید و در اسرع وقت از کلیدساز حرفه‌ای که نزدیک ساختمان شماست کمک بگیرید.
در صورت تمایل می‌تواند برای حل مشکلات پیش آمده، همراه شما باشد و به شما کمک کند در سریعترین زمان ممکن و با نرخ منصفانه مشکل خود را برطرف کنید.

 

استفاده از کارت بانکی برای باز کردن درب‌های معمولی + ویدئو

آسان‌ترین راهی که می توان به کمک آن قفل درب را بدون کلید باز کرد، استفاده از یک کارت بانکی است. دلیل اینکه از کارت بانکی نام بردیم، مقاوم و محکم بودن آن است. بنابراین ما می‌توانیم از هر کارت محکم دیگری استفاده کنیم.

 

 

همانگونه که در ویدئو نشان داده می شود، در صورت جا ماندن کلید پشت در ابتدا کارت بانکی را محکم در دست خود نگه دارید و بخشی از آن را بین درب و چهارچوب (کمی بالاتر از قفل درب) وارد کنید.
سپس همزمان که کارت را به آهستگی بین درب و چهارچوب وارد می‌کنید، مدام به سمت بالا و پایین تکان دهید تا کارت راحت‌تر حرکت کند و بیشتر داخل برود. تنها پس از چند ثانیه، درب ساختمان باز خواهد شد.
نکته: با توجه به ساختار زبانه‌ی قفل، این شیوه زمانی کاربرد دارد که شما بیرون درب ساختمان باشید.
نکته مهم : قفل‌های جدیدی که برای محافظت از ساختمان بکار می‌روند، تا حدودی ساختار متفاوتی با قفل‌های قدیمی دارند. در گذشته اگر کلید بر روی قفل در جا میماند، افراد از سمت دیگر درب، کلیدی را وارد قفل می‌کردند. سپس با کمی تقلا و اعمال زور، کلیدی که در سمت دیگر درب قرار گرفته بود را آهسته آهسته به سمت بیرون حل می‌دادند و سپس درب را باز می‌کردند.

اخطار: این شیوه اکنون برای درب‌های ساختمان به ویژه درب‌های ورودی منازل، بی فایده است زیرا ساختار قفل های جدید عوض شده است. بنابراین با انجام چنین کاری، زمان خود را از دست ندهید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.