کلیدسرا، مجله تخصصی آموزش ساخت ریموت، سوئیچ اتومبیل و حفظ امنیت منزل شما

اگر کلید پشت در ضد سرقت بماند

کلیدسرا - مجله آموزشی وسایل امنیتی منزل شما > بلاگ کلیدسرا > اگر کلید پشت در ضد سرقت بماند

اگر کلید پشت در ضد سرقت بماند

یکی از سؤالات رایجی است که با ظهور نسل جدید درب‌های ضد سرقت پیش می‌آید این است که اگر کلید پشت در ضد سرقت بماند چکار کنیم؟ قبل از پاسخ به سؤالات این چنینی نیاز داریم در مورد درب‌های ضد سرقت و همچنین ساختار قفل‌های این نوع درب‌ها اطلاعات کافی کسب کنیم و سپس به این مسئله بپردازیم که اگر کلید پشت در ضد سرقت بماند چکار کنیم. در ادامه‌ی مطلب توضیحات تکمیلی در مورد دربهای ضد سرقت آمده و همچنین آموزش باز کردن درب معمولی بدون قفل به همراه ویدئو قرار داده شده است. پس با ما همراه باشید.

آموزش های ما: آموزش قفل و کلید سازی – تعمیرات انواع درب‌های ساده، ضد سرقت و اتوماتیک – تعمیرات انواع ریموت و سوئیچ

مقاله مرتبط (کلیک کنید): چگونه با ابزارهایی که دم دست داریم، کلید شکسته را از قفل در بیاوریم؟

ادامه مطلب: راه حل کاربردی اگر کلید پشت در ضد سرقت بماند + ویدئو

 

 

 

اگر کلید پشت در ضد سرقت بماند

آیا می‌دانید دربهای ضد سرقت از چه قطعاتی تشکیل شده‌اند؟

دلایل متنوعی از جمله فراموش کردن کلید و یا خرابی قفل درب ضد سرقت باعث می‌شوند ما پشت درب‌های بسته بمانیم. پس اگر کلید پشت در ضد سرقت بماند، چکاری می‌توان انجام داد؟ اجازه دهید ابتدا به قطعات سازنده دربهای ضد سرقت و به ویژه نوع قفل بکار رفته در آن نگاهی بیاندازیم. سپس به این مسئله بپردازیم که اگر کلید پشت در ضد سرقت بماند چگونه و با چه روشه‌هایی می‌توان قفل درب را باز کرد.

در کل سه نوع درب امنیتی (Security Door) در بازار موجود است:

  • درب ضد سرقت (ساختمان‌ مسکونی و تجاری)
  • درب ضد حریق (فرودگاه، کارخانه و …)
  • درب ضد آب (داخل ساختمان)

از ورقه‌های فولادی در ساخت درب‌های ضد سرقت استفاده می‌شود که در برابر ضربه و همچنین آسیب‌های احتمالی دیگر، مقاوم هستند. ضمن اینکه در درب‌های ضد سرقت ۴ عدد پین پشت لولا گاوصندوقی، درزگیر و لولاهایی که داخل ساختمان پنهان شده‌اند، بکار می‌رود.

 

اگر کلید پشت در ضد سرقت بماند ، چگونه می‌توان درب را باز کرد؟

در درب‌های ضد سرقت به منظور بالا بردن امنیت ساختمان و جلوگیری از ورود سارقین به داخل ساختمان، از قطعات مختلفی نظیر ورقه‌های فولادی و یا قفل‌های مخصوص بکار می‌رود. در دربهای ضد سرقت از انواع قفل‌های ۷ زبانه، قفل‌های مولتی سیستم چهارده زبانه، قفل چنگکی و یا قفل هوشمند برقی یا الکترونیکی استفاده می‌شود. بنابراین با وجود قطعات مختلف محافظتی و قفل‌های مخصوص بکار رفته در درب‌های ضد سرقت، تنها راه حل، باز کردن درب از طریق قفل آن است. بنابراین اگر کلید پشت در ضد سرقت بماند ، شما نمی‌توانید از طریق ترفندهایی که برای باز کردن قفل درب‌های معمولی بکار می‌رود، قفل درب‌های ضد سرقت را نیز باز کنید.
تنها راه باز کردن انواع دربهای ضد سرقت، تعویض قفل و یا باز کردن قفل توسط کلید ساز است. زیرا کلید ساز در عین حال که فرد مختصصی در این زمینه است، از ابزارهای مخصوصی نیز برای باز کردن درب‌های ضد سرقت استفاده می‌کند. بنابراین اگر کلید پشت در ضد سرقت بماند ، با دستکاری قفل درب آسیب بیشتری به آن وارد نکنید و از کلیدساز حرفه‌ای که نزدیک ساختمان شماست کمک بگیرید.
در صورت تمایل می‌تواند برای حل مشکل پیش آمده، همراه شما باشد و کمک کند در سریعترین زمان ممکن و با نرخ منصفانه مشکل خود را برطرف کنید.

 

باز کردن درب معمولی به وسیله کارت بانکی + ویدئو

در شرایطی که کلید پشت درب ساختمان جا مانده باشد و البته درب قفل نشده باشد، باز کردن درب به وسیله کارت بانکی یکی از روش‌های بدون دردسر و کاربردی می‌باشد. البته شما می‌توانید از هر کارت محکم و مقاوم دیگری استفاده کنید زیرا دلیل استفاده از کارت بانکی نیز محکم بودن آن است.

 

اگر کلید پشت درب مانده، کافیست یک کارت بانکی تهیه کنید. ابتدا کارت بانکی را محکم در دست خود نگه دارید و سعی کنید بخشی از آن را بین درب و چهارچوب (کمی بالاتر از قفل درب) وارد کنید.
سپس همزمان که به آهستگی کارت را بین درب و چهارچوب وارد می‌کنید، مدام آن را به سمت بالا و پایین تکان دهید تا کارت راحت‌تر حرکت کند و بیشتر به داخل برود. درب ساختمان تنها پس از چند ثانیه باز خواهد شد.
نکته: مجدداً تاکید می‌شود که با توجه به ساختار زبانه‌ی قفل، زمانی می توان این شیوه را به کار برد که بیرون درب ساختمان قرار گرفته باشید.
نکته مهم : قفل‌های جدیدی که برای به منظور محافظت از ساختمان در درب منازل بکار می‌روند، با قفل‌های قدیمی ساختار نسبتاً متفاوتی دارند. در واقع اگر در گذشته کلید بر روی قفل در جا میماند، افراد از سمت دیگر درب، کلیدی را وارد قفل می‌کردند. سپس با کمی اعمال زور و تقلا، کلیدی که در سمت دیگر درب قرار داشت را آهسته به سمت بیرون حل می‌دادند و در نهایت می‌توانستند درب را باز کنند.

اخطار:  اکنون این شیوه را برای درب‌های ساختمان به ویژه درب‌ ورودی منازل، نمی توان بکار برد زیرا ساختار قفل های جدید عوض شده است. بنابراین با انجام چنین کاری، زمان خود را از دست ندهید و کار باز کردن قفل را به کلیدسازی حرفه ای بسپارید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.