کلیدسرا، مجله تخصصی آموزش ساخت ریموت، سوئیچ اتومبیل و حفظ امنیت منزل شما

آموزش قفل بازکنی

کلیدسرا - مجله آموزشی وسایل امنیتی منزل شما > بلاگ کلیدسرا > آموزش قفل بازکنی

آموزش قفل بازکنی

این مطلب به طور مفصل به روش های مختلف آموزش قفل بازکنی پرداخته است. ضمن اینکه از طریق ویدئوهایی که در این پست قرار داده شده است، آموزش قفل بازکنی را آسان تر شده و شما می‌توانید مراحل انجام را به دقت یاد بگیرید.

آموزش کلید سرا : تعمیر و تعویض قطعات انواع درب‌های ساده و اتوماتیک

مقاله مرتبط (کلیک کنید) :  چگونه کلید شکسته را از قفل دربیاوریم ؟

 

  اینجا کلیک کنید.

 

آیا کلید خود را گم کرده اید و یا با درب قفل شده روبرو شده اید؟

نکته اول: قبل از اینکه بخواهید به وسیله شیوه های رایج قفل درب را باز کنید، ابتدا می بایست شرایط را توصیف کنید. آیا کلید دورن قفل شکسته است؟ و یا قفل درب خراب شده و با کمک کلید هم نمی توانید درب را باز کنید؟ شاید کلید درب را فراموش کرده اید و پشت درب مانده اید؟ در واقع تعریف مسیله به شما کمک میکند تا سریعتر بتوانید راه حلی که مناسب شماست را انتخاب کنید.

نکته دوم: مهم این است که چه ابزارها و وسایلی در اطرافتان یافت می شود تا بتوانید با کمک آنها درب را باز کنید؟ نام چند وسیله که می تواند کمکتان کند تا قفل درب را باز کنید،عبارتند از:
پیج گوشتی – دم باریک – موچین زنانه – سنجاق سر – سنجاق قفلی – گیره فلزی کاغذ – کارت بانکی – روان کننده

 

حالت اول: درب بسته

 

اولین آموزش قفل بازکنی برای حالت اول یعنی می باشد. یعنی در شرایطی که درب بسته شده است. ما می توانیم با کمک کارت بانکی و تنها در چند دقیقه درب را باز کنیم. البته دلیل اینکه اصرار داریم از کارت بانکی استفاده شود، محکم بودن و همچنین در دسترس بودن آن است. بنابراین ما می توانیم از هر کارت محکم دیگری استفاده کنیم.
همانگونه که در ویدئو مشاهده می کنید، کارت بانکی را محکم در دست خود نگه دارید و سعی کنید بخشی از آن را بین درب و چهارچوب (کمی بالاتر از قفل درب) وارد کنید. نترسید و کمی محکم کارت را فشار دهید. سپس همزمان که کارت را وارد درب و چهارچوب می‌کنید، مدام به سمت بالا و پایین نیز تکان دهید تا زمانیکه کارت به راحتی حرکت کند و بیشتر داخل برود. تنها پس از چند دقیقه، درب ساختمان باز خواهد شد.
نکته: با توجه به ساختار زبانه‌ی قفل، این شیوه زمانی کاربرد دارد که شما بیرون درب ساختمان باشید.

 

حالت دوم: درب قفل شده

در شرایطی که درب قفل شده است، آموزش قفل بازکنی از طریق باز کردن درب با سنجاق و یا گیره فلزی کاغذ می تواند بهترین راه حل پیش رو باشد. همانطور که از نام این روش مشخص است، ما به دو عدد سنجاق مو و یا هر وسیله‌ی دیگری که مثل سنجاق مو بلند و باریک باشد، نیاز داریم. یکی از این سنجاق‌ها برای جابجا کردن مغزی قفل استفاده می شود و دیگری نیز برای باز کردن پین‌های قفل.

در مطلب زیر می توانید آموزش باز کردن درب با سنجاق به همراه ویدیو را مشاهده کنید (کلیک کنید):

آموزش باز کردن قفل درب با سنجاق

 

آیا کلید در داخل قفل شکسته است؟

 

شکستن کلید در داخل قفل، یکی از دردسر بسیار بزرگ و پیش بینی نشده است که امکان دارد برای هر کدام از ما پیش بیاید. احتمالاً تنها چیزی در این لحظه برایمان مهم است، چند راه کار کاربردی و عملی برای درآوردن کلید از داخل قفل است. ابتدا خونسردی و آرامش خود را حفظ کنید. ویدیو زیر می تواند تا حد زیادی کمک کند که از پس مشکل پیش آمده برآییم.

اولین نکته ای که از همان ابتدا باید به آن توجه کنیم این است که کلید چقدر عمیق شکسته است؟ زیرا راه های مختلفی برای درآوردن کلید شکسته از داخل قفل وجود دارد. اما تمامی این راه حل ها را زمانی می توان بکار گرفت که کلید بسیار عمیق در داخل قفل نشکسته باشد.

  • همانطور که در ویدیو مشاهده می کنید، اولین راه حل پبشنهادی، استفاده از چسب قطره ای و یا چسب یک-دو-سه می باشد. کافیست قسمتی از کلید را که بیرون مانده است، به چسب فوری آغشته کنیم. سپس با دقت آن را به قسمت دیگر کلید که در داخل قفل گیر کرده است، بچسبانیم. مجددا تاکید میشود این روش در شرایطی بکار میرود که کلید خیلی عمیق در داخل قفل نشکسته باشد. با وجود اینکه درآوردن کلید شکسته از قفل بسیار مهم است، اما نه به قیمت اینکه به قفل در آسیب برسانیم. اگر بی دقتی کنیم و یا از این روش در شرایطی استفاده کنیم که کلید خیلی عمیق در داخل قفل شکسته باشد، امکان زیادی وجود دارد که چسب به قسمتهای دیگر مغزی کلید بچسب و دیگر نتوانیم بدون حضور یک قفل ساز حرفه ای، کلید داخل قفل شکسته را خارج کنیم.
  • روش دوم برای درآوردن کلید شکسته، استفاده از انبر دم باریک و یا موچین زنانه است. این روش نیز برای موفقیت آمیز است که بخشی از کلید شکسته خارج از قفل باشد تا بتوان گوشه ای از کلید شکسته شده را گرفت و به آرامی آن را از قفل خارج کرد.

اخطار: ممکن است ترفندهایی که در این متن می خوانید، جالب به نظر برسند اما نباید فراموش نکنید که اگر به کار مسلط نیستید یا قبلاً این کار را انجام نداده اید، ممکن است مشکل را دوچندان کنید. بنابراین یکی از راه‌حل های مؤثر در این شرایط، تماس با مجموعه کلیدسراست. پس از تماس با کلیدسرا، نزدیک‌ترین کلیدساز خدمتتان معرفی می‌شود تا به سرعت در محل ساختمان مورد نظر شما حاضر شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.