کلیدسرا، مجله تخصصی آموزش ساخت ریموت، سوئیچ اتومبیل و حفظ امنیت منزل شما

آموزش باز كردن قفل کمد

کلیدسرا - مجله آموزشی وسایل امنیتی منزل شما > بلاگ کلیدسرا > آموزش باز كردن قفل کمد

آموزش باز کردن قفل کمد

برخلاف اینکه باز کردن قفل کمد کار خیلی ساده‌ای به نظر می‌رسد، اما اینطور نیست. در واقع ساختار قفل کمد هم مانند قفل‌های دیگر است، فقط با این تفاوت که سایز قفل کمد کوچکتر است. کلیدسرا در این نوشته آموزش باز کردن قفل کمد به دو طریق را قرار داده است. بنابراین برای آموزش باز کردن قفل کمد توسط دو ترفند جالب و کاربردی در ادامه متن با ما همراه باشید.

آموزش کلید سرا : تعمیر و تعویض قطعات انواع درب‌های ساده و اتوماتیک

مقاله مرتبط (کلیک کنید) : چگونه کلید شکسته را از قفل دربیاوریم ؟

ویدئو آموزش باز کردن قفل کمد با کمک کارت بانکی

 

تقریباً در آموزش باز کردن قفل کمد ، روش استفاده از کارت بانکی به گوشمان می‌رسد. همانطور که از نام این روش مشخص است، باز کردن قفل کمد با کمک یک کارت بانکی انجام می‌شود. در واقع از کارت بانکی،‌ به دلیل مقاوم و محکم بودن آن استفاده می‌شود. بنابراین ما می‌توان از هر کارت دیگری که محکم باشد، استفاده کرد.
با توجه به ویدئو بالا، ابتدا می‌بایست کارت بانکی را بین درب و چهارچوب و کمی بالاتر از قفل درب قرار دهید. در این مرحله کارت را محکم در دست نگه دارید . سپس به آهستگی کارت را به سمت قفل درب ببرید.

چگونه از بروز مجدد این مشکل جلوگیری کنیم؟

اگر از قفل و دستگیره هوشمند استفاده کنید، دیگر دچار این مشکل نخواهید شد و هیچ‌وقت پشت در نمی‌مانید.

در لینک زیر می‌توانید با انواع قفل و دستگیره هوشمند در سایت دیجیکالا آشنا شوید. روی لینک زیر کلیک کنید:

ویدئو آموزش باز کردن قفل کمد با کمک سنجاق

 

در آموزش باز کردن قفل کمد ، دومین ترفندی که می‌شود توسط آن قفل درب بدون کلید را باز کرد، استفاده از دو وسیله باریک مثل: سنجاق مو، سوزن یا گیره دفتر است. همانطور که از تیتر این نوشته مشخص است، ما دو عدد سنجاق مو و یا هر وسیله‌ی دیگری که مثل سنجاق مو بلند و باریک باشد، نیاز داریم. یکی از این سنجاق‌ها برای جابجا کردن مغزی قفل است و دیگری هم برای باز کردن پین‌های قفل.

در ویدئو بالا می‌شود ساختار مغزی قفل درب را مشاهده کرد. سنجاق اول را حدود ۴۵ درجه و به شکل L لاتین خم می‌کنیم. سنجاق دوم را از وسط باز می‌کنیم و بخشی از قسمت سر آن را، حدود ۱۲۰ درجه باز می‌کنیم.مراحل انجام کار

  1. در ابتدا باید سنجاق L شکل را به داخل قسمت پایینی مغزی قفل وارد کنیم. با کمی حرکت به سمت چپ و راست توسط سنجاق، متوجه خواهید شد که مغزی قفل تکان میخورد.
  2.  برای باز کردن پین‌های قفل، از سنجاق و یا گیره دوم استفاده می‌شود. البته فراموش نکنید که سنجاق L شکل در داخل مغزی قفل می‌ماند. سپس سنجاق دوم را داخل مغزی کرده و سعی کنید با حرکت بالا و پایین، اولین پین را باز کنید. هر بار که صدای تیک مانندی بشنوید، یعنی یکی از پین‌ها باز شده است.
  3. با توجه به ساختار قفل (در ویدئو قابل مشاهده است)، می بایست ۴ الی ۶ پین را یکی یکی باز کنید. سپس زمانی که همه پین‌های قفل باز شدند، به آرامی توسط سنجاق L شکلی که در پایین مغزی قفل قرار داده بودیم، با حرکت به سمت چپ و راست، در را باز کنیم.

نکته: اگر از سنجاق موی بانوان به عنوان ابزار برای باز کردن درب استفاده می‌کنید، انتهای سنجاق‌های مو، بخش گرد کوچکی داره، باید آن قسمت از سنجاق مو جدا کنیم.چگونه دیگر پشت در نمانیم؟

همانطور که گفتیم اگر از قفل و دستگیره هوشمند استفاده کنید، دیگر دچار این مشکل نخواهید شد و هیچ‌وقت پشت در نمی‌مانید.

در لینک زیر می‌توانید با انواع قفل و دستگیره هوشمند در سایت دیجیکالا آشنا شوید. روی لینک زیر کلیک کنید:

One thought on “آموزش باز كردن قفل کمد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.