کلیدسرا، مجله تخصصی آموزش ساخت ریموت، سوئیچ اتومبیل و حفظ امنیت منزل شما

آموزش باز كردن قفل با سوزن

کلیدسرا - مجله آموزشی وسایل امنیتی منزل شما > بلاگ کلیدسرا > آموزش باز كردن قفل با سوزن

باز کردن قفل با سنجاق | آموزش باز کردن قفل با سوزن و سنجاق

احتمالاً‌ برای شما هم اتفاق افتاده باشد که به دلایل مختلف پشت در مانده باشید و نیاز به آموزش باز کردن قفل با سوزن داشته باشید. در ادامه‌ی این مطلب ۲ روش کاربردی و جالب به همراه ویدئو آموزش باز کردن قفل با سنجاق قرار داده شده که می‌تواند به کمک هر فردی بیاید. کافیست با ما همراه باشید.

آموزش کلید سرا : تعمیر و تعویض قطعات انواع درب‌های ساده و اتوماتیک

مقاله مرتبط (کلیک کنید) :  چگونه کلید شکسته را از قفل دربیاوریم ؟

 

ویدئو آموزش باز کردن قفل با سوزن

 

بسیاری از ما درباره آموزش باز کردن قفل با سنجاق شنیده‌ایم. در واقع منظور از سوزن همان سنجاق موی زنانه است که به اشتباه بعضی افراد از واژه سوزن استفاده می‌کنند. در ادامه‌ی متن توضیح خواهیم داد که برای باز کردن قفل درب به دو شیء باریک و بلند مثل سنجاق نیاز داریم. اما به دلیل اینکه می‌بایست این دو شیء باریک را خم کنیم، نمی‌توانیم از سوزن استفاده کنیم. چنانچه بخواهیم سوزن را خم کنیم، می‌شکند. بنابراین منظور افرادی که از آموزش باز کردن قفل با سوزن صحبت می‌کنند، همان باز کردن قفل به وسیله سنجاق می‌باشد. ضمن اینکه برخی از افراد به ویژه آقایان با نام‌های وسایل بانوان آشنایی ندارند، و واژه‌های سوزن و سنجاق را یکی می‌دانند.

پس از آموزش باز کردن قفل با سنجاق پی خواهید برد که این کار با وجود اینکه کار ساده‌ای نیست، اما غیرممکن هم نیست. زمانیکه هر یک از ما به دلایل مختلف پشت درب‌های بسته قرار می‌گیریم،  نیاز به پیدا کردن راه حل‌های کاربردی داریم، تا سریعاً از این شرایط سخت نجات پیدا کنیم. کلیدسرا یک راه حل بسیار مناسب را پیش روی شما قرار داده است. این راه حل، آموزش باز کردن قفل درب با سوزن یا همان سنجاق است. پس با ما همراه باشید.

 مراحل انجام کار (  باز کردن قفل با سنجاق )

همانطور که از تیتر این نوشته مشخص است، در این آموزش باز کردن قفل با سنجاق،‌ ما به دو عدد سنجاق مو و یا هر وسیله‌ی دیگری که مانند آن بلند و باریک باشد، نیاز داریم. در واقع یکی از این سوزن‌ها برای جابجا کردن مغزی قفل و دیگری برای باز کردن پین‌های قفل می‌باشد.
در ویدئو بالا ساختار مغزی قفل درب کاملاً قابل مشاهده است. بر همین اساس، سنجاق اول را حدود ۴۵ درجه خم می‌کنیم. در واقع سنجاق ما می‌بایست به شکل L لاتین در بیاید. سنجاق دوم را ابتدا از وسط باز می‌کنیم و سپس سر آن را، با زاویه ۱۲۰ درجه خم می‌کنیم.

  1.  سنجاق L شکل را وارد قسمت پایینی مغزی کنید. برای اینکه سنجاق L شکل در شیار مربوطه قرار بگیرد، سنجاق را کمی به چپ و راست تکان دهید. اگر با تکان دادن سنجاق،‌ مغزی قفل نیز تکان خورد، یعنی کارتان را درست انجام داده‌اید و سنجاق در شیار مورد نظر قرار گرفته است.
  2.  از سنجاق دوم برای باز کردن پین‌های قفل استفاده می‌شود. یعنی همزمان که سنجاق L شکل در داخل مغزی قفل قرار دارد، سنجاق دوم را داخل مغزی می‌کنیم. سپس با حرکت بالا و پایین (همانطور که در ویدئو مشاهده می‌کنید)، پین‌ها را به ترتیب باز کنیم. هر زمانی که صدای تیک مانندی بشنوید، یعنی یکی از پین‌ها باز شده است. نکته مهم در این مرحله این است که امکان دارد پین‌ها به ترتیب باز نشوند. بنابراین سنجاق دوم را مدام جابجا کنید  و منتظر نمانید پین‌ها به ترتیب باز شوند.
  3. بعد از اینکه تمام پین‌های قفل را باز کردیم، به آرامی سنجاق L شکل را که در پایین مغزی قفل قرار داده بودیم، به سمت چپ و راست تکان می‌دهیم تا قفل درب باز شود.

 

نکته: در این آموزش باز کردن قفل با سنجاق چنانچه از سنجاق موی بانوان استفاده می‌کنید و انتهای سنجاق‌ مو، بخش گرد پلاستیکی دارد، باید آن بخش را از سنجاق مو جدا کنید.

 دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.